Sonbahar Kaçamağı İçin Alternatif Tatil Önerileri

Sonbahar Kaçamağı İçin Alternatif Tatil Önerileri

Sonbahar Tatil Önerileri

Yazın ömrünüzün en güzel tatilini yapmış olabilirsiniz ama bu kısa bir sonbahar kaçamağını hayal etmenize engel değil. Her mevsimin kendine göre bir tatil havası vardır.

Romantik gezginler sonbahar tatillerini, deniz ve kumun ışıl ışıl aydınlattığı hiçbir beş yıldızlı otele değişmezler. Onlar için tatil demek; keşfedilmemiş köyleri keşfetmek, butik otellerde konaklamak, çay içip şiir okuyabilecekleri salaş cafeler bulmak, o yörenin halkıyla köşe başı sohbetlerine dalmaktır.

Sonbaharın en güzel döneminde, hayatın yoğunluğuna kısa bir mola vermek ve kendinizle buluşmak için tatil önerilerimize göz atın.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (İğneada)

İğneada

Yaz mevsimi tatil önerilerinde sıklıkla adı geçen İğneada’yı bir de sonbaharda görün.

İstanbul’a en yakın tatil bölgelerinden biri olan İğneada’da; sırtınızı Longoz Ormanlarının büyülü yeşiline verin, yüzünüzü de Karadeniz’in coşkulu denizine çevirin. Şimdi sizden daha huzurlusu yok.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (Trilye)

Trilye

Bursa’nın merkezi kadar, ilçeleri de görülmeye değerdir. Mudanya’nın dünyalar tatlısı sahil kasabası Tirilye’yi daha önce ziyaret etmediyseniz, tam vakti demektir.

Tarihi bir kasaba olan Trilye’de, tadı damağınızda kalacak yemekler tadabilir ve bütün dünyaya nam salmış Trilye zeytini ile kahvaltı yapabilirsiniz.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (Kömür Limanı)

Kömür Limanı

Bu sonbahar, en büyük hayallerinizden birini gerçekleştirmek için huzurlu bir adım adın. En yakın arkadaşınızla, eşinizle veya yalnız başına bir karavan kiralayın.

Rotanız: Kömür Limanı! Saros Körfezindeki bu yaşayan cennette sizin gibi çılgın kalabalıktan uzaklaşmış bir çok çadır ve karavan sahibini görebilirsiniz.

Denize karşı kurun sandalyenizi, battaniyenizi sırtınıza atın ve çayınızı yudumlarken Thomas Hardy’nin “Çılgın Kalabalıktan Uzak” kitabının sayfalarını çevirin.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (Garipçe Köyü)

Garipçe Köyü

İstanbul’dan ayılmak için sadece bir gününüz varsa ve o bir günü de kuytuda kalmış doğal bir güzelliği keşfederek geçirmeye niyetliyseniz sizi Garipçe Köyüne davet ediyoruz.

Rumelifeneri ile Rumelikavağı arasına saklanmış eski bir balıkçı köyü olan Garipçe’de; bahçeden yeni toplanmış taze domates ve salatalıklarla kahvaltı yapabilir, salaş balıkçılarda öğle yemeği yiyebilir, sessizliğin ve doğallığın tadını çıkarabilir ve köylülerin tezgahlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (Akyaka)

Akyaka

Sonbaharın gölgesinin düştüğü harika beldelerden biri de Muğla yakınlarındaki “Akyaka”.

Küçücük plajı yaz aylarında dolup taşsa da, sonbaharda sakin bir güzelliğe dönüşüyor. Cumbalı sokaklarında dolaşırken, derdi tasayı bırakıp dönebilirsiniz.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (Bademli)

Bademli

İzmir’de yaşayanların yeni yeni keşfetmeye başladığı Bademli, bize kalırsa Ege’de sonbahar tatili yapmak için en güzel alternatif.

Köy kahvehanelerinde soluklanırken, akşam yemeğini gözüne kestirdiğiniz bir balıkçıda yiyebilir, Aya Nikola Kilisesi’ni ziyaret edebilir, koruk suyu tadabilirsiniz.

Sonbaharda Görülmesi Gereken Yerler (Daday)

Daday

Kastamonu denince aklımıza ilk olarak Safranbolu gelse de, en kısa zamanda Daday’ı da keşfetmek lazım.

Batı Karadeniz’in en güzel ilçelerinden biri olan Daday, doğa sporlarını sevenler için tam bir cennet.

Gelincik tarlaları ile bilinen Daday’da, mantar ve kestane toplamak için uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir