Sömestr’da Balkanlar’a Küçük ve Ucuz Bir Kaçamak Yapın

Sömestr’da Balkanlar’a Küçük ve Ucuz Bir Kaçamak Yapın

Bosna Hersek Muhafazakar Tatil Turu

Sömestr tatilleri; Sonbahar – Kış yorgunluğunu atmak, uzun zamandır görmek istediğiniz yerleri ziyaret etmek ve çocuklarınızla keyifli bir ara dönem tatili yapmak için bulunmaz fırsatlardır. Sömestr tatilinizi planlarken, tarih ve kültür gezilerine öncelik verebilirsiniz. Bu tür gezilerin en güzel ve en uygun fiyatlı destinasyonları Balkanlar‘dır. Balkanlar turu için güvenilir bir tur şirketinden paket satın alabilirsiniz veya biraz araştırma yaparak kendi rotanızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Balkanlar sömestr tatil paketleri uygun fiyatları ile bütçeniz için daha cazip bir seçenek olabilir. Osmanlı Dönemi’nden miras dostane, yardımsever ve sevecen tavırlarıyla Balkanlar’da yaşayan insanları çok seveceksiniz.

Balkan Ülkeleri Tatil Turu

Ucuz bir yurt dışı tatili seçeneği

Diğer yurt dışı tatil destinasyonlarının aksine Balkanlar turu yapmak oldukça bütçe dostudur. Sömestr’da Balkanlar tatili için; uygun fiyatlı uçak biletleri, uygun konaklama seçenekleri ve indirimli tatil paketleri bulabilirsiniz. Eğer Balkanlar’a tur aracılığı ile gitmeyecekseniz; ekonomik ve güvenilir hostellerde konaklayabilirsiniz. Balkanlar tatili yapmak isteyenler için en ucuz şehrin Saraybosna olduğunu unutmayın.

Muhafazakar Balkan Turları

Vize almakla uğraşmak istemiyorsanız

Kısacık sömestr tatili günlerinizi vize almakla harcamak istemiyorsanız, tercihiniz kesinlikle vizesiz gidebileceğiniz ülkelerden yana olmalı. Eğer pasaportunuz varsa; Bosna-Hersek, Karadağ, Makedonya, Kosova, Arnavutluk ve Sırbistan’ı vizesiz ziyaret edebilirsiniz. Bosna-Hersek ve Arnavutluk’ta, müzelerin giriş ücretlerinin oldukça uygun olduğunu unutmayın.

Balkanların Kayak Merkezleri

Hem Balkanlar hem kış tatili

Kış mevsimini çok seviyorsanız, bu sömestrda kayak tatilinizi Uludağ yerine Balkanlar’da yapabilirsiniz. Bulgaristan’da; Bansko, Sırbistan’da; Kopaonik ve Bosna Hersek’te; Jahorina kayak merkezleri, Avrupalı kayak severlerin müdavimleri olduğu ucuz fiyatlı kış tatili merkezleridir.

Balkan Börek ve Hamurişleri

Damak zevkinizden ödün vermek istemiyorsanız

Yurt dışı tatillerinden dönen insanların genelde en büyük şikayetleri gittikleri ülkenin mutfağı ile ilgilidir. Eğer Türk mutfağına yakın mutfaklar arıyorsanız, hamur işlerine bayılıyorsanız, tatilden karın ağrıları içinde dönmek istemiyorsanız ilk tercihiniz Balkan mutfağı olmalı. Balkanlar’da; birbirinden lezzetli börek çeşitlerini, dumanı üstünde etli yemekleri, tadı unutulmaz mezeleri oldukça uygun fiyatlara tadabilir, karnınızı tıka basa doyurabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir