Size En Yakışan Güneş Gözlüğü Hangisi?

Size En Yakışan Güneş Gözlüğü Hangisi?

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Bu yazın güneş gözlüğü trendi büyük çerçeveler, renkli ve çarpıcı modeller. Önemli olan sezon trendi kadar yüzünüze yakışan güneş gözlüklerini de tercih etmeniz. Peki, size en çok yakışan hangisi?

Uzmanların önerileriyle yüz şeklinize en uygun güneş gözlüğünü seçin. Oval yüz en şanslısı, en dikkatli olması gereken ise kalp şeklinde yüz hatlarına sahip olanlar.

Yüz hatlarınız güneş gözlüğü seçiminde en önemli unsur. Yuvarlak, oval, köşeli, kalp… Peki, siz hangi tip yüze sahipsiniz ve hangi yüze hangi güneş gözlüğü seçilmeli? İşte püf noktaları…

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Eğer yuvarlak bir yüz şekliniz varsa; yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecek güneş gözlüğü çerçevesi seçmelisiniz. Köşeli çerçeveler tercih edin. Güneş gözlüğünün sapını daha kalın seçerek yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Çok yuvarlak güneş gözlüklerinden uzak durun.

Oval Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Oval bir yüz şekline sahipseniz şanslısınız. Hemen hemen her güneş gözlüğü tipini rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Yüzünüzün doğal orantısını bozacak modellerden uzak durun. Ayrıca yeni trendleri takip etmek istiyorsanız, gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Kare Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Dikdörtgen ya da kare köşeli bir yüze sahipseniz; amacınız yüzünüzün bu keskin hatlarını daha da yumuşatmak olmalı. Güneş gözlüğü tercihlerinizi yuvarlak olan modellerden yana kullanmalısınız. Sezonun trendi ”Cat Eye” güneş gözlükleri de köşeli yüzler için biçilmiş kaftan.

Üçgen Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüzünüz alnınızdan çenenize doğru daralıyorsa yüz tipiniz üçgen demektir. Damla ya da Cat Eye güneş gözlükleri alnınızdan çenenize doğru geçişi yumuşatacağı için size çok yakışacaktır. Bu tip modelleri sevmiyorsanız, alt kısmı çerçevesiz olan metal güneş gözlüklerini de tercih edebilirsiniz.

Kalp Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüzünüz yanaklara ve çeneye doğru giderek daralıyorsa kalp şeklinde bir yüz tipiniz var demektir. Bu durumda geniş alnınızı daha dar gösterecek güneş gözlükleri seçmek doğru olur. İnce ve sade çerçeveler ve aviator olarak bilinen modeller oldukça uygun olacaktır. Desenli ve kalın çerçeveli güneş gözlükleri seçip yüz hatlarınıza dikkat çekmek doğru bir hareket olmayacaktır.

Hem yüz tipinize hem de sezon trendlerine en uygun dünya markalarının güneş gözlüklerini Atasun Optik noktaları ve atasunoptik.com online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir