Siyah ve Beyazla Albenisi Bol Bir Kombin

Siyah ve Beyazla Albenisi Bol Bir Kombin

Siyah ve Beyaz Renkli Tesettür Kombin

Yakasız, kolsuz, bembeyaz düz bir elbise daha. Kesimi, kumaşı, üzerindeki modern göz dolduran, cesur ve siyah, kalın çizgileriyle görsel bir denge oluşturan şık bir elbise. Simsiyah bir pantolon, simsiyah bir ceketle bütünleşen modern çizgilerin ahenkli duruşu. Çalışan üst düzey yönetici pozisyondaki hanımların tercihi kadar albenili. Siyah saat, siyah gözlük, siyah beyaz bilezikler, bir bütünlük içinde aksesuarlar da yerini almaktadır.

Başörtüsü kullanan hanımlar, kesinlikle şalı tercih edeceklerdir. Şal yaygın hale gelince, tanıdığım birçok başörtüsü kullanmayan hanımlar bile, kendilerine özellikle şal almışlardır. Zaman zaman şal kullanarak, kendilerine başörtünün yakıştığını söylemişlerdir. Başörtü kullanmak, yerine göre eşarp ve ipek şal kullananlar, görecekler ki bu içten gelen bir duygudur. Simsiyah ipek bir şal böyle bir kıyafetin zarafetini yansıtacaktır. Biraz da ağırbaşlı bir görüntü veren bir kombindir. Çalışan hanımların, ciddi ve resmi duruşunun bir ifadesi zengin bir aksesuarla yapılan bu kombin özel olarak tasarlanmıştır.

Her kadın takar takıştırır, kendine yakışanı bulur. Bir başörtüsü zaman zaman kıyafetten de önemlidir. Gerek renk, gerek dokuma, gerek şekil olarak başörtüsü, adeta bir kadın için, kıyafet kültüründe çok önemli bir yeri olan kadınlık sembolüdür. Hele siyah şalın oluşturduğu hava, ciddiyet, resmiyet ve asaleti simgelemektedir.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç
Yayın Editörü

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir