Sıra Dışı Bir Stilde Eşsiz Sürüş Keyfi

Sıra Dışı Bir Stilde Eşsiz Sürüş Keyfi

Renault Clio GT-Line versiyonu ve Clio R S.

Yeni Clio GT-Line versiyonu ve Clio R.S.: Renault Sport tarzı tasarım ve sürüş

Yeni Clio ile birlikte Türkiye’de yılın son çeyreğinde satışa sunulacak GT-Line versiyonu hem iç mekanında hem de dış kısmında zeka dolu sportif bir görünüme sahip. İki farklı motor ve üç şasi seçeneği ile eşsiz bir sürüş keyfi için pek çok teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Yeni Clio GT-Line versiyonu, R.S. 200 EDC, R.S. Trophy, Renault Sport’un sahip olduğu bilgi ve deneyimi yansıtıyor.

Renault Clio GT-Line versiyonu ve Clio R S.

GT Line Versiyonu: Sıra Dışı Bir Stil

Yeni Clio ile birlikte Türkiye’de pazara sunulacak GT-Line versiyonu güçlü özellikler ve sportif bir görünüme sahip. Clio GT-Line’ın ön tamponunda metal hava giriş kanalları, eşikler (Clio R.S. tarzı), 16- veya 17-inç jantlar, krom egzos çıkışı ve metal arka tampon paneli göze çarpıyor. Clio GT-Line’ın kabininde ise mavi ayrıntılar göze çarpıyor. İç mekanda aracın sportif tasarımını vurgulayan detaylar öne çıkıyor: GT-Line amblemini taşıyan deri kaplı Clio R.S. direksiyon simidi, özel döşemelere sahip Clio R.S. koltukları ve alüminyum pedal takımı.

Renault Clio GT-Line versiyonu ve Clio R S.

R.S.: Segmentinde Eşsiz Bir Paket

Yeni Clio R.S.’nin Trophy versiyonu iki farklı benzinli motor seçeneği ile otomobilseverlerin beğenisine sunuluyor (200bg ve 220bg). Bu motorlar altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC vites kutusu ve direksiyona vites değiştirme kulakçıklarıyla sunuluyor.

Trophy versiyonu ilhamını Clio R.S 16 konsept otomobilinden alan özel bir egzos sistemiyle de sipariş edilebiliyor.

200bg gücündeki motor, Sport ve Cup şasiyle birlikte sunuluyor. 220bg’lik motor ise Trophy’de tercih edilebiliyor. 220bg gücündeki Trophy versiyonu kendi sınıfındaki diğer tüm spor araçlarından daha fazla güç üretebiliyor. Araç 0-100km/s hızlanmasını 6.6 saniyede gerçekleştiriyor.

Clio R.S. aynı zamanda bu segment için daha önce eşi benzeri görülmemiş bir ekipman paketi ile sunuluyor: Kalkış Kontrolü, üç farklı sürüş modu (Normal, Sport ve Race) arasından seçim yapılmasına imkân veren R.S.Drive sistemi ve ralli dünyası için Renault Sport tarafından geliştirilen R.S. Monitor.

Renault Clio GT-Line versiyonu ve Clio R S.

Yeni CLIO R.S.’in ön kısmı özel tampon sayesinde daha geniş bir görüntüye sahip. Otomobilin görünümü damalı bayrak şeklindeki R.S. Vision adı verilen ve ilk kez Clio R.S. 16 konsept otomobilinde görülen LED farlar ile tamamlanıyor.

Yeni Clio R.S. aynı zamanda 18 inçlik jantlar ve özel kapı eşikleriyle sunuluyor. Aracın arka kısmında sportif bir spoiler, fonksiyonel bir difüzör, ikili egzoz borusu ve C-şekilli farlar yer alıyor. Renault Sport (R.S.) logosu otomobilin ön kısmındaki Renault armasının altında, jantlarda ve arkada göze çarpıyor.

Yeni Clio R.S. Türkiye’de sipariş üzerine getirilecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir