Şıklığın Eşsiz Bir Manzara İle Sunulduğu Asil Bir Mekan

Şıklığın Eşsiz Bir Manzara İle Sunulduğu Asil Bir Mekan

alkolsüz restoran ve kafeler 5

“Sade bir şıklığın eşsiz bir manzara ile sunulduğu asil bir mekan “Beykoz Koru Sosyal Tesisi”

Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinin bulunduğu alan; Osmanlının meşhur vezirlerinden Abraham Paşa’nın mülkiyetinde bir köşktü. Eskilerde köşkün adı Abraham Paşa Köşkü olan bu mekan restorasyon çalışmalarından sonra değişti.

Boğaza nazır bu koruluk, Fransız bahçe mimarları tarafından düzenlenmiş ve aynı dönemde koruluğun içerisinde köşkler, kuş evleri, havuzlar tiyatrolar yaptırılmıştır. Koruluğa, o zamana kadar Osmanlı Başkenti İstanbul’da yetiştirilmeyen çeşitli bitkiler ve ağaçlar getirtilip diktirilmiştir. Beykoz’da, Boğaz’a hakim bir bölgede bulunan bu koru, 150 dönümlük alanıyla enfes bir mesire yeri ve Boğaziçi korularının en büyüklerindendir. Günümüzde Koru içinde iki büyük mağara, beş havuz, bir saray kalıntısı vardır.

alkolsüz restoran ve kafeler 4

Tarihi dokusuna uygun olarak tekrar restore ederek Ekim 2006 yılında Beykoz Korusu Sosyal Tesisi olarak hizmete sunmuştur. Asırlık ağaçları, büyüleyici boğaz manzarası ve yeşil dokusuyla hizmet veren tesis yaz aylarında açık alanı ile de misafirlerini ağırlıyor.

alkolsüz restoran ve kafeler 2

Beykoz Korusu içinde sincapların ve tavşanların özgürce dans ettiği, piknik, dinlenme, eğlence ve spor gibi aktivitelerinin rahatça yapılabildiği bu asude yeşil alanda, profesyonel hizmet, keyifli anlar ve neşeli sohbetler sizleri beklemektedir. Şehir hayatından bunalanların bu güzel mekânlarda ruhunu dinlendirecek saatler geçireceğine emin olabilirsiniz. Orman havası ve kuş seslerinin keyfini çıkarmak isteyenler için en doğru adres Beykoz Koru Sosyal Tesisleri olacaktır.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri İletişim Bilgileri :
Adres : Gümüşsuyu Mah. Kemerüstü Sk. (Eski Hasır Restorant’ın Yeri) Beykoz
Telefon: 0216 444 10 34

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir