Sezonun Öne Çıkan En Şık Bluz Modelleri

Sezonun Öne Çıkan En Şık Bluz Modelleri

İpekyol Bluz Modelleri 2014

Yıllar boyu tesettürlü hanımlar için eteklerin üzerine tercih edecekleri bluzların apayrı bir önemi olduğunu biliyoruz. Zamana, mekâna göre bluz tercihleri de her zaman değişir. Özel bir davette şık ve daha abiye görünümlü bluzlar tercih edilirken, günlük stil tercihlerinde daha klasik ve sade bluz modelleri tercih edilmektedir.

Bugüne özel sezonun öne çıkan en şık ve zarif bluz modellerini sizler için hazırladık. Özellikle çalışan hanımların etek tercihlerinin üzerine tercih edecekleri modellerde, şıklık her zaman için ön plandadır. Ayrıca sezon trend ve renkleri de hanımların bluz tercihlerinde önemli bir etkendir.

İpekyol Bluz Modelleri 2014

2013-2014 sonbahar kış sezonunda, öne çıkan bluz modellerinde minimal formlar ön plana çıkmakta. Bununla birlikte ufak desenli modeller de sezonda çokça göreceğimiz tasarımlar arasında gelmektedir. İki renkli özen tasarımlar ise, bu sezon tercih edebileceğiniz bluz modelleri arasında geliyor.

Bluz dendiğinde tesettürlü hanımların ev içinde ya da aile ortamında giydikleri, klasik manada gömleğin adıdır diyebiliriz. Genelde beyaz renk başta olmak üzere düz renkler tercih edilmektedir. Düz renklerin üzerine, ziynet olarak kullanılan kolye, gerdanlık gibi klasik takıların görselliği bluz üzerindeki görselliğiyle kıyafetin bütününe hükmedebilir. Bazı hanımefendiler, takılarını giysileri kadar, hatta ondan da ileri bir değer verdiklerini düşünürsek hiç te haksız sayılmayız.

Bluz ya da klasik anlamda giyilen gömlekler, insanın profilini oluşturur. Küpeler, kolyeler, gerdanlıklar, kola ve beleğe takılan bilezikler, zincirler, saatler bir anlamda profilin imajına doğrudan katkı sağlarlar. Bu açıdan da bluz kıyafetimizin ortak noktasını işaret eder.

Fotoğraflar: İpekyol

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir