Sezon Trendi Desenli Etekler Nasıl Kombinlenir?

Sezon Trendi Desenli Etekler Nasıl Kombinlenir?

Desenli Tesettür Etek Kombinleri 2017

2017 İlkbahar – Yaz sezonunun kazananları bahar renkli desenli etekler! Sımsıcak yaz günlerinin habercisi olan tasarımlar, en popülerler listesinde başı çekiyor.

Doğanın naif çiçeklerinden tropikal ormanlara, düzenli çizgilerden sıra dışı geometrilere… Onlarca desen kimi zaman tül eteklerde kimi zaman kloş eteklerde kimi zamansa kalem eteklerde karakter kazanıyor. İşin en eğlenceli kısmıysa, sezonun bu sevilesi parçalarını kombinlemek.

Desenli Tesettür Etek Kombinleri 2017

Çiçekli Etek: Dolce & Gabbana

Floral Etek & Hırka-Ceket

İlkbaharda yeşeren naif çiçekler pastel tonlarıyla eteklere konu oluyor. Rakipleriyle sıkı bir yarışa giren tasarımlar, her sezon farklı yorumlarıyla ikonikleşiyor. Dinamik çiçeklerin vurgulandığı parçalar sadece kendi iddiasını vurgulamak istiyor. Yıkılan modanın kurallarıyla desenle desen kombinlenebilir olsa da daha yalın görünümler için desenleri yalnız bırakmakta fayda var. Floral desenli etekleri kombinlemenin en kolay yoluysa, renk geçişlerine imkan tanıyan beyaz, krem, sarı, pudra gibi belli belirsiz soft tonları seçmek. Üzerinize alacağınız bahar renkli triko hırkalar ya da incecik ceketler de bahar havasına eşlik edecek.

Desenli Tesettür Etek Kombinleri 2017

Etek: Gucci

İki ve Üç Renkli Tercihler

Floral eteklerinizi kombinlerken modern havayı korumak için renk tercihlerini doğru yapmalısınız. Desenlerde öne çıkan iki ya da üç rengi netleştirin. Beyaz bir zemin üzerine işlenen pembe çiçekler ve yeşil yapraklar varsa, tek bir seçim yapmak zorunda değilsiniz. Beyaz bir gömlek, yeşil bir hırka, pembe bir ayakkabı seçebilirsiniz. Bununla beraber desenli kıyafetlerde üç rengin üzerine çıkmak minimal havayı bozarken, göz yorucu duruşuyla stil duruşunu kaybedecektir.

Desenli Tesettür Etek Kombinleri 2017

Etek – Satın Al

Çizgili Etek & T-Shirt

Yıldızı her sezon daha bir parlayan çizgiler, 2017 yazında da gündemden düşmüyor. Zaman zaman klasik tavırlarıyla karşımıza çıkan çizgili etekler, en çok da sportif kombinlerde kendini sevdiriyor. Bu parçalara ise ne gömlek ne bluz, en çok tişörtler yakışıyor. Yazı baskılı tişörtler, serin havalarda sweatler kombinde bir araya gelmek için bekliyor. Çizigli etekleri kombinlerken en basit yol, çizginin rengiyle diğer parçaları tamamlamak olsa da çizginizle kontrast oluşturacak seçimler şık algısını yükseltecek. Mavi beyaz çizgili bir eteğe pembe, turuncu çizgili bir eteğe yeşil çokça yakışacak.

Desenli Tesettür Etek Kombinleri 2017

  • Turuncu Etek: Tory Burch
  • Pembe Etek: LemLem

Tatil Havasına Sokan Görünümler

Sımsıcak bir yaz halini düşlerken seçeceğiniz desenli etekler, tatil havasını stilinize yansıtsın. Beyaz pamuklu kumaşlar üzerine işlenen etnik desenler, renk renk boncuklar, püsküller… Etnik havayı yansıtan desenli eteklerinizle beyaz uzun gömleğinizi ceket olarak kullanın. Yılın trendlerine yerleşen hasır çantaları ve terlikleri kullanmayı da ihmal etmeyin.

Desenli Tesettür Etek Kombinleri 2017

Sıcak Renklerle Günlük Stil

Desenli etekleri günlük hayata uyarlarken ne fazlasıyla şık ne fazlasıyla sportif olmamak için sıcak renklerle minimal kombinler oluşturabilirsiniz. Bunun içinse eteğinizi turuncu, sarı gibi ısı yükselten bir renkten seçip nude renklerle geçiş yapabilir, zıt tonları kullanarak canlılık oluşturabilir, sezonun kısa topuklu ayakkabıları ya da şık babetleriyle sokak stiline uyum sağlayabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir