Sezon Trendi Çizgililer Nasıl Giyilmeli?

Sezon Trendi Çizgililer Nasıl Giyilmeli?

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Bu Yaz Mutkala Denemeniz Gereken Çizgi Trendi

2016 İlkbahar – Yaz sezonunun çizgileri, defilelerden sıyrılıp çoktan sokak stilinde yer edindi.

Rahat tavrı, güçlü imajıyla yazın iddiasını yansıtan çizgili modası, enine – boyuna, siyah -beyaz, iki renkli, iki rengin arasına sızan üçüncü renkle görüyoruz. Mevsimin enerjisini yansıtacak çizgileri, koleksiyonlarda sıklıkla incecik görsek de kalın haline de rastlıyoruz.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Çizgili parçaları kombinlerken nelere dikkat etmeliyiz, hem çizgili hem desenli kıyafetler bir araya gelir mi, renkli çizgilerle enerji dolu kombinler nasıl oluşturulur? Aklınıza takılan tüm sorulara cevap olacak yazımıza göz atarak, sizler de çizginizi bozmadan bu güçlü imajla sahip olun.

Çizgili Tesettür Kombinler 2016

Renkli Çizgiler

Sezonun trendi renkli çizgileri kullanırken enerjinizi yansıtmaktan kaçınmayın. Siyah – beyazın klasik duruşundan sıyrılarak çok renkli tasarımları yaz dolaplarınıza ekleyin. Size olduğu gibi çevrenize de mutluluk verecek mevsimini sıcaklar tonlarını barındıran bir etekle işe başlayın. Kloş ve çember eteklerin bu konudaki etkisini gözardı etmeyin. Turuncu, mavi, beyaz, metalik griler… Işıltılı bir kombin için renkleri karıştırın.

Çizgili Tesettür Kombinler 2016

Günün Cool’u

Renklerin etkisinden faydalanarak daha sade bir kombin peşindeyseniz, iki renkli tasarımları kullanın. Cool ve rahat görüntü için de çizgili gömlekleri kullanın. Jeanler, beyaz pantolonlar ve yine beyaz ayakkabıyla tamamlayın.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Çantanızı omuz askılı küçük ya da orta boy olanlardan seçebilir, sezondaki eğlenceli tasarımlardan edinebilirsiniz. Şal ve eşarbı illaki gömleğinizdeki çizgilerden seçmeniz gerekmiyor. Aynı olduğunda da hoş ve sade görüntü verse de yakın, açıklı koyulu tonlarını kullanabilirsiniz. Çizgili kıyafetlerden hoşlanmayanlar da bu trendi, eşarp, çanta ve ayakkabılarıyla sağlayabilir.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Çizgileri Doğru Uygulayın

İki çizgili parça birarada kombinlendiğinde göz yorucu bir görüntüye neden olabiliyor. Ancak her zaman olduğu gibi yıkılan moda anlayışı, sezondaki defilelere yansıdı. Hem etekte hem bluzda çizgili kıyafetleri gördük.

Sizler de sezondaki bol pantolon ve salaş tunik takımlarınızı ince çizgilerden seçerek akıma dahil olabilirsiniz. İki çizgi bir araya gelebilir olsa da çizgili kıyafetlerinizi farklı desenlerdeki (floral, puantiye, geometrik) parçalarla buluşturmamalısınız.

Çizgili Tesettür Kombinler 2016

Efsaneleşen Kalıpları Yıkın!

Çizgili kıyafet giyerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri vücut proporsiyonuna uygun giyinmek. Öncelikle, yatay çizgilerin her zaman kilolu gösterdiği söylenir. Doğru kullanımda bu yanlış bir söylemdir.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Dikkat etmeniz gerekense, vücudunuzun neresi kalınsa yatay çizgileri o bölgenizden uzak tutmalısınız. Kalça bölgeniz kalınsa, çizgili üstler giyebilir; üst bölgeniz kalınsa da çizgileri eteklerinizde kullanabilirsiniz. Böylelikle dikkat çizgilere kayacağından hem olduğunuzdan daha zayıf görünecek, hem de vücut orantısını dengelemiş olacaksınız.

2016 Tesettür Giyim Modelleri

Her vücut tipine sahip olanların giyebileceği İnce çizgilerin sihrinden faydalanarak da olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Kalın çizgilerden de kilolu kadınlar muhakkak kaçınmalı.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir