Seratonin Cafe, Mutluluk Dağıtıyor

Seratonin Cafe, Mutluluk Dağıtıyor

Alkolsüz Mekanlar Üsküdar Seratonin Cafe

120 yıl önce yemyeşil bağların arasına kurulan, Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki bu şirin köşk konuklarına mutluluk ve huzur dağıtıyor.

Biri uzun yıllar finans sektörünün, diğeri hızlı tüketim sektörünün önde gelen şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış iki genç kadının girişimiyle kurulan Seratonin Cafe,  kadın eli dokunduğunda ortaya çıkan sanata, estetiğe ve güzelliğe tanık olacaksınız.

Alkolsüz Mekanlar Üsküdar Seratonin Cafe

Neden Gitmeli?

Neden gitmek gerektiğine öncelikle siz karar vermeniz için bu şirin mekanın hikayesini okumanızı öneririz. Şöyle ki; Bağlarbaşı, tıpkı ismi gibi bağlarla bahçelerle doluymuş çok uzun yıllar önce. Osmanlı döneminde “Vank ‘ın bağı (manastırın bağı)” diye anılırmış 600 yıldır semtte varlığı bilinen kilise (Surp garabet-Ermeni kilisesi- 1552 yılından beri Üsküdar Bağlarbaşı, Yenimahalle’de varlığı bilinen ahşap kilisenin yerine Van’lı Zakarya Vartabed’in çabalarıyla 1617’de yenisi yapıldı.1727 yılında yeniden inşasında bahçesine Cemeran Okulu yapıldı.) nedeniyle.

Sevimli ve sıcacık iç mekanıyla daha mekana girer girmez sizi etkisi altına alacak olan bu mekanın hikayesinden sonra oraya kadar gitmişken hangi lezzetleri tatmanız gerektiğini de eklemek isteriz. Unutmadan söyleyelim ki Seratonin Cafe‘nin bahçesi yaz aylarında da ayrı bir güzellikte oluyor.

Alkolsüz Mekanlar Üsküdar Seratonin Cafe

Ne Yemeli?

Etli Noodle ve Leyla’nın Anne Köftesi ana yemek olarak mutlaka denenmesini önerdiğimiz lezzetler arasında. Yaz aylarında yolu düşünceler için bahçede kızarmış dondurma keyfini de şiddetle tavsiye ederiz.

  • Seratonin Cafe İletişim
  • Adres: İcadiye Mah. Cemil Meriç sok. No : 31 Üsküdar
  • Tel : 02163421808

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir