Selfie’den Sonra “Shoefie” Çılgınlığı

Selfie’den Sonra “Shoefie” Çılgınlığı

Instagram Shoefie

Sosyal medya ağlarının en popülerlerinden instagram‘da son zamanlarda farklı bir akım başladı. Instagram fenomenlerinin hesaplarından diğer tüm hesaplara sıçrayış yapan bu akımı sizler için araştırdık.

Esra Seziş Kiğilı - Büşra Erdoğan

Instagram yıldızlarının hesaplarında sıkça karşılaştığımız ayakkabı fotoğraflarından ilham aldık ve kimlerin hangi ayakkabıları tercih ettiğini mercek altına aldık. Kimler hangi ayakkabı markalarını tercih ediyor diye araştırdığımızda ortaya neler çıktı gelin birlikte bakalım.

Ayakkabı Modelleri

Öne Çıkanlar: Blogger, Negin Mirsalehi gezilerine eşlik eden bu pabuçlar için éyeni bebeklerim” tanımını yapmış.

Palindroom Instagram

Renkli Pabuçlar: Instagram’ın en sevilesi hesaplarından biri de hiç şüphesiz @palindromm. Renkli pabuçlar, farklı kareler ilginizi çekiyorsa hemen takibe alın!

Hülya Aslan Instagram

Sneaker Tutkusu: Stil danışmanı, Hülya Aslan @hulyaslan hafta sonları için rahatlığın vazgeçilmez olduğunu söylüyor. İş temposunda stilettolarla kombin yapmayı tercih eden Aslan hafta sonunda tam bir sneaker tutkunu oluyor.

Esra Seziş Kiğilı Instagram

Şık Kareler: Stil danışmanı, Esra Seziş Kiğılı @esraseziskigili Louboutin ve Dior pabuçları olmadan adım bile atmıyor… Bu durum bayan Kiğılı’nın Louboutin ve Dior tutkusunu açığa vuruyor.

Büşra Erdoğan Toroman Instagram

Editör Seçimi: Blogger, Büşra Erdoğan Toroman @busraerdogantoraman sonbaharın habercisi sararan yaprakları bu karelerle paylaşıyor. Toroman’ın sonbaharı karşılayan gezisine Zara ayakkabılar eşlik ediyor.

Peki, Shoefie Nedir?

Instagram’da hızla büyüyen renkli, farklı ve eğlenceli ayakkabı karelerinden sonra shoefie’nin de ne olduğunu bilmek ister misiniz? Bildiğiniz ayakkabı görsellerini ve selfie çubuklarını unutun! Zira bu yeni akıma ayak(!) uydurmak sandığınız kadar kolay olmayacak.

Shoe ve selfie kelimelerinin birleşiminden meydana gelen Shoefie şimdilerde yeni eğlence biçimi. Peki bildiğimiz selfie’den farkı nedir derseniz Shoefie, Miz Mooz adlı bir firma tarafından tasarlanmış ve ayağa monte edilerek kullanılan bir ürün. Ayağınıza monte ettiğiniz shoefie’nin ön kısmına da telefonunuzu monte ediyorsunuz ve ardından ayak parmağınızla tuşa basıyorsunuz! Şaka değil gerçek!

Üstelik henüz selfie sopalarının her yerde olmasına alışamazken bakalım önümüzdeki günlerde ayaya kalkan ayaklar gördüğümüzde nasıl tepkiler vereceğiz…

Yorumlar

“Selfie’den Sonra “Shoefie” Çılgınlığı” için bir cevap

  1. Zeynep dedi ki:

    Cıııks tutmaz bu akım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir