Şehrin Merkezindeki Güzel Kahve Kokularının Kaynağı Coffee Jupiter

Şehrin Merkezindeki Güzel Kahve Kokularının Kaynağı Coffee Jupiter

Şehrin Merkezindeki Güzel Kahve Kokularının Kaynağı Coffee Jupiter

Kahve kültürü ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başladı. Yalnız Türk kahvesi değil, dünyanın her yerinden gelen kahve çekirdekleri ve farklı demleme yöntemleriyle hazırlanan çeşit çeşit kahveler de giderek daha çok mekanda servis edilmeye ve bizler tarafından tercih edilmeye başladı. Hal böyle olunca da bir çok kahveci mekan ardı ardına açıldı. Fakat İstanbullular olarak en büyük problemlerimizden birisi olan yoğun trafiğe maruz kalmaksızın bir mekana ulaşıp öyle kahve keyfine başlamak birincil önceliklerimizden biri haline geldi. Coffee Jupiter de bunu düşünen gezginler için bir nevi ilaç gibi geldi. Şehrin ortasında, misafirlerini ağırlayan mekan, her iki yakadan da uzun yorgunluklar ve uğraşlar gerektirmeyen bir yolculuk sonucu ulaşılabilecek bir konumda bulunması itibariyle henüz ilk dakikadan avantajlı bir konuma geldi. En büyük gezegen olan Jüpiter’i isim kaynağı olarak seçen mekan, isminin hakkını verircesine kalplerde de büyük bir yer kapladı. Şehrin merkezinde olmasına rağmen, sessiz ve yeşillikler içinde bulunması da mekanın hanesine bir artı puan daha ekledi.

Şehrin Merkezindeki Güzel Kahve Kokularının Kaynağı Coffee Jupiter

Her gidişte farklı bir kahve denemelik mekanları seviyorsanız…

“Everyday a new discovery (her gün yeni bir keşif)” mottosunu benimsemiş mekan, her gittiğinizde farklı bir kahve çeşidi deneyip, bir sonraki gelişiniz için de hedef belirlediğiniz o mekanların başında geliyor. Orijinal fikirler ve farklı yöntemlerle hazırlanan kahveler, mis kokuları ve güzel sunumlarıyla ziyaret edenleri mutlu etmeyi oldukça iyi başarıyor. Farklı kahve türlerinin haricinde lezzetli ve ev yapımı tatlılarıyla da gönüllere taht kuruyor. Özellikle nutella cheesecake’i ve ev yapımı pastaları ziyaretçiler tarafından en çok beğenilenlerden.
Sıcak yaz günleri için de cold-brew kahveleriyle serinletici alternatifler sunan mekan, yaz döneminde de misafirlerini mutlu etmeye devam ediyor.

Şehrin Merkezindeki Güzel Kahve Kokularının Kaynağı Coffee Jupiter

Kahve kitapsız olmaz!

Henüz yeni açılmış bir mekan olmasına rağmen kısa sürede bir çok müdavim kazanan Coffee Jupiter, alanında ne kadar başarılı olduğunu da ispatlamış oluyor. Özel davetlere de katılan mekan, Avrupa-i havası, mis kokulu kahveleri, sade ve şık iç tasarımı, lezzetli ev yapımı tatlarıyla bir gidenin bir daha gitme planları kurduğu bir mekan haline geliyor. Ayrıca hayvan dostu politikaları ile de yüzlerde tebessüm oluşturuyor. Merkezi olmasına rağmen, uzun süre burada vakit geçirmeniz mekan sahipleri tarafından yadırganmıyor ve sizi rahatsız edecek hiç bir tavır sergilenmiyor. Aksine rahatlıkla bilgisayarınızı alıp burada çalışmanız ya da kitabınızla kahvenizi birleştirip keyifli vakitler geçirmeniz teşvik ediliyor. Size de İstanbul’un bu yeni ve gözde mekanını ziyaret edip, lezzetli kahvelerinin ve tatlılarının keyfini sürmek düşüyor.

Şehrin Merkezindeki Güzel Kahve Kokularının Kaynağı Coffee Jupiter

  • Coffee Jupiter İletişim:
  • Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Mebusan Yokuşu, No:13 Fındıklı-Cihangir, Beyoğlu/İstanbul
  • Tel: (0212) 243 48 30

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir