Şehrin En İyi 5 Çikolatacısı!

Şehrin En İyi 5 Çikolatacısı!

Çikolata Mekanları

Dikkat! bu haber aşırı çikolata içerdiğinden kilo yapabilir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu haberin içeriği rejim yapanlara göre değil. Fakat hayatın tadı mutluluktan geçer diyorsanız o zaman tam yerindesiniz. İstanbul’daki alkol kullanılmadan yapılan, sunulan ve satılan en seçkin çikolatacıları sizler için derledik…

Godiva

Godiva

1926 yılında Joseph Draps tarafından Belçika’da kurulduğundan bu yana, dünyanın en prestijli çikolata markalarından biri olan Godiva, çikolata dendiğinde akla gelen ilk adres. Özel formülü, kullanılan doğal hammaddelerin tazeliği ve yetenekli çikolata uzmanları tarafından yapılması; Godiva çikolatalarının kalitesinin sırrını oluşturuyor.

Kalitenin altın standardı olan Godiva, köklü çikolatacılık geçmişiyle, efsanevi bir marka olmaya günümüzde de devam ediyor ve tüketicilerine en mükemmel çikolata deneyimini yaşatıyor.

Çikolata Dükkanı

Çikolata Dükkanı Moda

Kadıköy de bulunan Çikolata Dükkanına girer girmez genzinize dolan bir çikolata kokusu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Zira gerçek çikolata lezzeti de bunu gerektirir. Hali hazırda ufak bir mekan olan fakat insanların sıra beklediğini bildiğimiz için, bir yoğunluk söz konusu ise sizin de beklemenizi tavsiye ederiz. Herhangi bir menüsü olmayan vitrinden kendiniz seçtiğiniz çikolatalarınız haricinde mekanın en meşhur lezzeti olan Asuman tatlısını yemenizi şiddetle öneriyoruz.

Çikolata Dükkanı Moda İletişim:

Adres: Caferağa Mah. Yenifikir Sk. No:1 Kadıköy / İstanbul
Tel: (0216) 345 05 26

Rumeli Çikolatacısı

Rumeli Çikolatacısı

Kadıköy-Bahariye ve Acıbadem Caddesi üzerinde iki şubesi bulanan Rumeli Çikolatacısı, mimari bakımdan da gözünüze hoş bir görüntü sergiliyor. Tatlı lezzetleri kadar içeceklerinde de gerçek aromalar ve yoğun tatlar kullanan mekan, gerçek Selçuklu kahvesi diye anımsattığı lezzeti sizlere yaşatıyor.

Çikolata Mekanları

Hamurlu tatlılardan ziyade çikolataya düşkünlüğünüz varsa bu mekandan çıkmayabilirsiniz. Özellikle son bir kaç aydır popüler tatlılar arasına giren triliçenin nutellalı hali sizi Rumeli Çikolatacısının bağımlılarından yapabilir.

Rumeli Çikolatacısı Acıbadem İletişim:

Adres: Acıbadem Mh. Acıbadem Cd. No:200/A Acıbadem / İstanbul
Tel: (0216) 969 11 51

Çikolata Kahvesi

Çikolata Kahve

Gerek tasarımı gerekse lezzeti ile beğenmeme ihtimaliniz olmayacağı bir diğer çikolatacı, Çikolata Kahve. Çengelköy’de bulunan yine şirin, ufak bir dükkan olan Çikolata Kahve lezzeti ile büyük kitlelere hitap etmeyi başarıyor. Fiyat olarak ortalamanın biraz üstünde olsada gerçek çikolata ve benzeri çeşitlerin tadına varmanız için makul standartlarda diyebiliriz.

Çikolata Mekanları

Bir çok çeşit çikolata türü tatlısı ve içeceği bulunan mekanı özellikle soğuk kış günlerinde ziyaret etmenizi öneririz.

Çikolata Kahve İletişim:

Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, Derecik Sokak, No: 1/A Üsküdar / İstanbul
Tel: (0216) 422 25 33

Baylan Pastanesi

Baylan Pastanesi

Kadıköy’ün en tarihi pastanesi olarak nitelendirebileceğimiz ve bu tarihin size sunacağı lezzetleri pek fazla uzatmadan önerebileceğimiz bir tatlı dükkanı. Mus Şokola adlı tatlısının adı biraz değişik olsada 82 yıllık tarihin vermiş olduğu deneyim sonucu parmaklarınızı yiyebilirsiniz. Kadıköy tarafına yolunuz düşmese bile  bizce bir hal çaresi bulunup gidilmesi gereken bir mekan olarak göze çarpıyor.

Baylan Pastanesi İletişim:

Adres: Muvakkithane Caddesi No: 9/A 34710 Kadıköy
Telefon: (216) 346 63 50

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir