Saklı Bir Cennet Bahçesi “Natürköy”

Saklı Bir Cennet Bahçesi “Natürköy”

Sapanca’yı Keşfetmek İçin Geç Kalmayın!

Birçok şehirde ismi saklı bahçe, saklı cennet olan kafeterya, çay bahçesi, restoran vardır. Sapanca’daki Natürköy ise sahiden bir saklı bahçe…

Ormanın içinde yeşil bir vadide 40 bin dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. Gürül gürül akan şelalesi, çeşit çeşit ağaçları, göleti, ördekleri, kuşları ile şehrin gürültüsünden kalabalığından kaçmak isteyenlere huzurlu saatler vaat eden bir tesis Natürköy.

Sapanca her yıl düzenlenen Şiir Akşamları ile şiirle kardeş olmuş bir ilçe… Sapanca‘nın doğal güzellikleriyle tanışıp göl kıyısında gün batımını izledikten sonra şiirin bu güzel beldeye ne kadar yakıştığını görüyorsunuz. Öyle çok uzakta bir yer değil Sapanca! İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Eskişehir gibi büyük illere yakın. İstanbul’a 110, Ankara’ya 300 km mesafede. Kocaeli’nin hemen yanı başında. Sapanca‘ya gitmeye niyetlenip bir türlü gidemediyseniz hiç durmayın!

Gerçekten Sapanca bir doğa güzeli…

Dünyada çok az görülen klimatik bir iklime sahip. Bu bölgeyi farklı kılan bir başka özellik de havadaki nem ve oksijen durumunun bitkilere uygunluğu. Erik ağacından cevize, defneden çınara birçok çeşit ağaçla karşılaşmanız mümkün.

Natürköy bile tek başına Sapanca‘ya gitmek için yeterli bir sebep. Sapanca‘nın Mahmudiye köyünde, yemyeşil bir vadinin tam ortasında. Sapanca Arifiye otoban çıkışından sadece 2,5 kilometre sonra vadiye varıyorsunuz. Burada bir gününüzü dinlenerek geçirebilirsiniz. Kahvaltı da var yemek de. Köy kahvaltısında 50 çeşide yakın ürün açık büfe olarak sunuluyor. Yemek ve kahvaltı sonrası çardaklar da serinlemek, hamaklarda uyumak işin keyif kısmı. Hemen yanı başınızda akan derenin üstünde kurulmuş masalara oturup kitabınızı okuyabilirsiniz. Natürköy‘de mini bir futbol sahası, kır düğünü alanı, çocuklar için oyun parkları da var.

Sapanca‘da alternatif çok. Sapanca Gölü‘nün kıyısında hizmet veren dinlenme tesisleri üzerinizdeki stresi ve yorgunluğu atmak için birebir. Sapanca‘nın en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Kırkpınar doğal bir parkı andırıyor. Tarihî ‘İpek Yolu’ Kırkpınar beldesinin içinden geçiyor. İsmi Bağdat Caddesi olarak değiştirilen yol üzerinde birçok kafe, bahçe ve restoran var. Göle paralel ilerleyen yolda hem yürüyüş yapmak hem de bisiklete binmek mümkün. Gündüzleri dağlarda, vadilerde gezen tatilciler, akşamları soluğu burada alıyor. Göle düşen yakamozları seyrede seyrede sahilde yürüyüş yapıyor.

Natürköy Sapanca
Adres: Mahmudiye Köyü Dereiçi Mahallesi Sapanca / SAKARYA
Telefon: +90 (264) 582 15 75 (Pbx)

Kaynak: Zaman

Yorumlar

“Saklı Bir Cennet Bahçesi “Natürköy”” için 5 cevap

 1. songül dedi ki:

  iftar veriliyor mu bu mekanda ? çok hoş görülüyor ..ayrıca iftar menüsü ne kadar ??bilgi verirseniz sevinirim:)

 2. sapanca dedi ki:

  güzel bir yazı olmuş .

 3. MEHMET KALENDER dedi ki:

  Beğendim inşallah gelmek istiyorum, Sakarya polis evine ne kadar mesafede birde oruçluyuz iftar edebileceğimiz bir yer varmı fiatlar nedir bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 4. KAAN İPEK dedi ki:

  rezalet bir yer kahvaltıya gittik mekan güzel servis berbat kahvaltı beş para etmez maşukiye ve sapancaya yakışmaz

 5. nurgül dedi ki:

  Biz alkolsüz mekan arıyoruz burasıda alkolsüzmü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir