Sade, Görkemli, Sportif ya da Klasik… Şimdi Hangi Stile Yakın Olduğunuzu Öğrenin!

Sade, Görkemli, Sportif ya da Klasik…  Şimdi Hangi Stile Yakın Olduğunuzu Öğrenin!

Qanu Takım (Aybüke Nur Demirci) - Prada Trençkot (Betül Gedik)-Terzi Dükkanı Denim Takım (Sena Sever) - Qooq Takım (Hülya Aslan)

Giydiğinde modunu yükselten, içinde kendini çok ama çok iyi hissettiğin parçalar stilini ele veriyor. Kimimiz eşofman takımlarıyla dünyanın en cool’u; kimimiz de bir topukluyla kainatın en şıkı olduğumuz fikrine kapılabiliyoruz. Gerçek ya da abartı hiç fark etmez, şairin de dediği gibi, ‘Sen en çok senken güzelsin!’ Peki ama senin stilin tam olarak hangisi? Sade, görkemli, sportif ve şık…

Aida Üstün Siyah ve Kahverengi Etek Aybükenur Demirci

Sade: Dikkat Çekmeden de Şık Olurum!

Az ve öz parçayla iyi görünmeyi sevenleri buraya alalım. Çünkü büyük ihtimalle kendileri en çok sade stillerin hayranı. Bağırmayan renkler, göze sokulmayan detaylar, akıp giden kumaşlar… İşte bunların hepsi seni anlatıyorsa yerini buldun demektir. Kırık beyaz, krem, sütlü aşık kahveler, zaman zaman mavi ve pudralar, siyahlar ve birçok rengin en soft hali seni yansıtıyor olabilir. Dikkat çekmeden de şık olmanın yolunu bulan stilinde her zaman mütevazılık akıyordur. Mesela, aynı Aybüke Nur Demirci‘nin kombinindeki gibi nötr tonları baştan aşağı kombinleyerek şık ve spor bir görüntüyü sadelikle yakalamak senin tarzındır.

Qooq Store Uzun Ceket ve Trençkot Hülya Aslan

Görkemli: Açılın Ben Geliyorum!

Rüzgarı arkasına alıp sokakların tozunu attıran görkemli stilin kadınları, eminiz ki kendini gayet iyi tanıyordur. Modanın sıra dışı parçalarını koleksiyonlardan eleyip en ihtişamlılarını dolaplara eklemekte üstlerine yoktur. Çoğu zaman da ‘nereden buldun bunu’ sorusuna maruz kalırlar. Yeni sezonun kabarık kollu ceketlerini, balon kollu elbiselerini, maksi boy trençkotlarını, ikonik pantolonlarını ve çeşit çeşit topuklu ayakkabılarını çoktan keşfetmiş bile olabilirler. Tüm bu saydıklarımız sizi yansıtıyorsa da doğru yerdesiniz demektir. Tam da bu yüzden Hülya Aslan‘ın sokak şıklığında tercih ettiği maksi boy havalı pardösüler, büyük güneş gözlükleri, hafif topuklu ayakkabıları görkemli stili sevenlerin de radarındadır.

Kadriye Baştürk Eşofman Takım - Manuka Denim Takım Sena Sever

Sportif: Rahata Koş!

Koleksiyonlar arasında giderek genişleyen spor parçalar en çok da bu stilin kadınlarını sevindiriyor. Yıllar boyu sıkıcı parçalar üreten markaların bile yeni sezonda yer verdiği aktif tasarımlar, çeşitlendi de çeşitlendi. En şık olunması gereken günde bile abiyenin altına spor ayakkabıyı çekmek için dört gözle bekleyenler; oversize parçaların içinde kaybolmayı sevenler; sweatshirt’lerle adeta aşk yaşayanlar işte şimdi yerini buldu. Salgın döneminde uzun süredir eşofman giyinenlerin neden sıkıldığını bile anlamayan sportifler, eminiz ki sokaktan okula hatta ofise kadar rahat tavrını bir şekilde belli ediyorlardır. Dünya markalarının tesettürlü kadınlar için ürettiği spor parçalar, tesettür markalarının eşofman takımları ve denim pantolonla ceketler, sportiflerin dolaplarında yerini almış olmalı.

Venove Koleksiyon Mavi Takım - Atelier Pelin Yıldırım Sarı Takım Betül Gedik

Venöve Mavi Takım

Klasik: Bildiğimden Şaşmam!

Yıllar yılı süre gelmiş moda kalıplarından çıkmadan şık olmayı tercih eden klasik kadınlar, modern çizgiyi takip ederek iyi görünmeyi hep başarmışlardır. Mesela, geçmişten beri ayrılmaz ikili olan pantolon – ceket takımları, onların her zaman radarında olmuştur. Ancak bir farkla. Öncelerin fazla klasik kaçan kesimlerinden ziyade zamanın daha geniş ve elegan çizgide kalmayı başararak… Siz de bu tarzın kadınıysanız eminiz ki İnstagram fenomenlerinden Betül Gedik‘in klasik ve elegan tarzını kendinize yakın hissetmişsinizdir. İkili takımların dışında klasik trençkotları, A kesim şifon elbiseleri, uzun hırkaları, deri parçaları, gözlükleri, elde taşınan çantaları ve tabii ki babetleri seviyorsunuzdur.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir