Rumeli Çikolatacısında Çikolata ve Kahvenin Tadı Bir Başka

Rumeli Çikolatacısında Çikolata ve Kahvenin Tadı Bir Başka

Rumeli Çikolatacısı

Çikolataya hayır diyebilecek insan sayısı parmakla gösterilecek kadar az sayıdadır. Yüz kişilik bir anket yapılsa çikolata sevmem diyenler bile Rumeli Çikolatacısını gördükten sonra fikirlerini değiştirebilirler. Mekan çikolata ve kahve üzerine doçentlik yapmış desek abartı kaçmaz…

Rumeli Çikolatacısı

Kadıköy-Bahariye ve Acıbadem Caddesi üzerinde iki şubesi bulanan mekan, mimari bakımdan da gözünüze hoş bir görüntü sergiliyor. Özellikle Acıbadem Caddesi üzerinde sonradan açılan şubenin mimarisi Selçuklu Döneminden esintiler sergiliyor. Renkli parçalı mermer şelaleler bunların en büyük göstergesi.

Rumeli Çikolatacısı

Peki Rumeli Çikolatacısı gösterişli olduğu kadar lezzet konusunda da hakkını veriyor mu? Bu soruya tüm içtenliğimiz ile evet diyebiliriz. İstanbul’un havasının belli olmadığı şu günlerde içimizi ısıtan bu mekan bizden tam not almayı başardı.

Rumeli Çikolatacısı

Tatlı lezzetleri kadar içecek lezzetlerinde gerçek aromalar ve yoğun tatlar kullanan Rumeli Çikolatacısı gerçek Selçuklu kahvesi diye anımsattığı lezzeti sizlere yaşatıyor.

Rumeli Çikolatacısı

Yemek menüsü konusunda zayıf olan fakat adı üzerinde çikolatacı diye adlandırılan mekan tatlıcı kategorisinde hem göze hem damağa yüksek standartlarda hitap ediyor.

Rumeli Çikolatacısı

Hamurlu tatlılardan ziyade çikolataya düşkünlüğünüz varsa bu mekandan çıkmayabilirsiniz. Özellikle son bir kaç aydır popüler tatlılar arasına giren triliçenin nutellalı hali sizi Rumeli Çikolatacısının bağımlılarından yapabilir.

Rumeli Çikolatacısı

Fiyat konusundan biraz yüksek oranlara sahip olsa da Rumeli Çikolatacısı tatlı keyfinizi hatta krizinizi kesinlikle dindirebilir.

Rumeli Çikolatacısı

Rumeli Çikolatacısı İletişim:

Kadıköy:

Adres: Caferağa Mah., Bahariye Cad., No:81/24 Moda – Kadıköy / İstanbul
Tel: (0216) 347 48 07

Acıbadem:

Adres: Acıbadem Mh. Acıbadem Cd. No:200/A Acıbadem / İstanbul
Tel: (0216) 969 11 51

Yorumlar

“Rumeli Çikolatacısında Çikolata ve Kahvenin Tadı Bir Başka” için bir cevap

  1. […] zaman tam yerindesiniz. İstanbul’daki alkol kullanılmadan yapılan, sunulan ve satılan en seçkin çikolatacıları sizler için […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir