Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Retro Kraliçesi Kuaybe Gider ile İpekyolu Defilesi’ni Konuştuk!

Retro Kraliçesi Kuaybe Gider ile İpekyolu Defilesi’ni Konuştuk!

Kuaybe-Gider-2013-ilkbahar-Yaz-Koleksiyonu

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar/Yaz Koleksiyonu

40’lar, 50’ler, 60’lar… Evet, retro tarzı muhteşem bir dönüş yaptı ve biz onlara bayılıyoruz!

Geçmiş zamandan izler taşıyan “retro” günümüzde de çok seviliyor. Çünkü bu trend; zarif, şık, sofistike bir görünüme sahip! Retro çantalar, nostaljik elbiseler, kabarık etekler şimdilerde yine gündemde. YesilTopuklar.com’un da çok sevdiği bu tarza yakından modacılardan biri olan Kuaybe Gider ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Kuaybe Gider’den Yetim Çocuklar Yararına Defile!

Kuaybe Gider‘in yetim çocuklar yararına düzenlenen defilesi, Crowne Plaza’da düzenlendi.

Kuaybe Gider, büyük beğeni toplayan 2013 İlkbahar/Yaz İpekyolu Defilesi‘nin en iddialı parçalarını, defile şıklığını yaşamak isteyenlerin gardıroplarına taşıyor. Farklı dokuların uyumuyla ortaya çıkan tasarımlar, tercihini şıklığın yanı sıra sıradışılıktan yana kullanan moda tutkunlarına ilham veriyor. İşte merak ettikleriniz…

YesilTopuklar.com : Usgep Derneği ile beraber yetim çocuklar yararına Crowne Plaza’da, İpekyolu Defile’nizi sundunuz. Bu proje ile ilgili ilk fikir kimden geldi? Ya da nasıl bir süreçti bu?

Kuaybe Sabancı Gider: Dernek yöneticileri tarafından bana sunulmuş bir teklifti bu proje, hayır ve yardım amaçlı bir programda bizim defilemize yer vermek istediklerini dile getirdiklerinde memnuniyetle kabul ettim. Ofisimizde gerçekleşen bir kaç toplantının ardından proje hayat buldu.

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Bir modacı nasıl “Ben bir dernek ya da hayır kuruluşu adına defile yapacağım” der? Böyle bir hayali gerçeğe dökmek için insan nereden başlar? İşin arka kısmını biraz anlatır mısınız?

Kuaybe Sabancı Gider: Açıkçası benim aklımda olan bir durum değildi fakat böyle güzel ve hayırlı bir organizasyondan gelen teklifi geri çevirmek olmazdı. Kısa sürede olması bizi biraz telaşlandırdı fakat böyle bir hayır işinin içinde olmaktan dolayı mutluyum.

YesilTopuklar.com : Bu güzel defileden sonra aklınızda kalan bir anınız var mı? Paylaşır mısınız?

Kuaybe Sabancı Gider: Son selamı kızımla vermiş olmam güzel bir anı olarak bende kaldı 😉

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Yeni koleksiyonunuz ile ilgili önemli detayları bizimle paylaşır mısınız?

Kuaybe Sabancı Gider: Retro esintilerin hakim olduğu bir sezon bizi renkli bir sezon bekliyor; mint yeşili, bebek mavisi vs. soft renkleri yeşil mor sarı gibi enerji veren renkleri bir arada göreceğiz bu yaz.. Yenilenen yüzüyle shop.kuaybegider.com satış sitemizde güncel ürünler var fakat Özel günler için hazırlanan tasarımlarımız ve kombinelerimiz çok YAKINDA satış sitemizde yerini alacak.

YesilTopuklar.com : Sizi kış sezonundaki koleksiyonunuz ile birlikte “retro” kraliçesi olarak yorumladık. Yeni koleksiyonunuzda hangi tarzı yansıttınız?

Kuaybe Sabancı Gider: Oooo çok teşekkür ederim 🙂 daha yolun çok başındayım ondan sebep estağfurullah olarak cevap vereyim bu soruya, sizin böyle görüyor olmanız mutlu etti 😉 Tabii ki yeni koleksiyonda da eskinin izlerini taşıyan zamansız parçalar var… Retro eski görünümlü yeni parçalar demek olduğundan; hiç bir zaman eskimeyen her zaman insana enerji veren bir akım olarak kalacak dolayısıyla benimde vazgeçilmezim…

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Peki, siz gardırobunuzda retro ürünlere ne kadar yer veriyorsunuz?

Kuaybe Sabancı Gider: Vintage kıyafetlerde boy sorunu yaşadığım oluyor, eskiden elbise ve tek boyları daha kısa kullanıldığından çok üstüme göre bulamıyorum maalesef… Çanta ve gözlüklere yer vermeye çalışıyorum… Gardırobun %80’i retro diyebilirim.

YesilTopuklar.com : Bir tarafta çocuğunuz bir tarafta işiniz? Bu yoğunluğu nasıl yorumluyorsunuz?

Kuaybe Sabancı Gider: Kavin işime engel olmaktan çok enerji veriyor bana. Fazlasıyla yoğun tempoda çalışıyorum kızıma ve evime ayırdığım vakit maalesef çok kısıtlı, onlarla olduğumda kaliteli zaman geçirip tadını çıkarmaya gayret ediyorum…

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Türkiye’de en çok kimi giydirmek size büyük mutluluk verir?

Kuaybe Sabancı Gider: Sayın Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ı giydirmekten büyük keyif alırım..

YesilTopuklar.com : Kendinizi bir “tesettür giyim modacısı” olarak tanımlıyor musunuz?

Kuaybe Sabancı Gider: Tesettürlüyüm fakat yaptığım tasarımlar daha geniş kitlelere hitap ediyor. Hiç bir zaman da tesettür üzerine tasarım yapıyorum diye bir iddiam olmadı, tek yönlü tasarım yapmak sınırlayıcı olur… Yaptığımız tasarımlar tesettürlü bayanlar ve muhafazakâr giyinmeyi tercih eden bayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Son olarak tesettür-moda kavramları çok tartışılır oldu. Siz bu konuya nasıl yaklaşıyorsunuz?

Kuaybe Sabancı Gider: Tesettürün elbette modası olmaz, moda ve trendlerle tesettürlü kıyafetlere yeni formlar kazandırabilirsiniz. Tesettürün belli ölçüleri var onun dışına çıkmak amaçtan uzaklaşmaya neden olur ondan sebep ‘tesettür giyim modacısı’ yaptığım işin tanımlayıcısı olamaz.

YesilTopuklar.com : Çantanızda mutlaka olan 3 şey nedir?

Kuaybe Sabancı Gider: Telefon ve tablet bilgisayar yolda kalmayacak kadar paramda olursa başka bir şey istemem.

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Ne kadar moda olursa olsun ne kendi giyiminizde ne de tasarımlarınızda asla kullanmayacağınız bir şey var mı?

Kuaybe Sabancı Gider: Sezon başı trend olup fazla da ilgi görmeyen pantolon üstü etek giymek ne kadar moda olursa olsun CIK 🙂

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Kendi giyiminizde tercih ettiğiniz, tarzınıza uyan markalar hangileri?

Kuaybe Sabancı Gider: Givenchy, Alexander McQueen, Jean Paul Gaultier

YesilTopuklar.com : Bu sezon en çok hangi trendler hoşunuza gitti?

Kuaybe Sabancı Gider: Ton sür ton benim her zaman hoşuma gider, aynı rengin birbiriyle uyumlu farklı tonlarının bir arada kullanılması olarak açıklanan bu tarz gözü yormadan iyi geçişler sağlıyor. Canlı renklerle daha enerjik ve dinamik, soft renklerle daha elegant ve cool görünmenizi sağlıyor.

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Tesettürlü hanımların giyim tarzlarında eleştirdiğiniz yönler var mı?

Kuaybe Sabancı Gider: Moda kurbanı olmaktansa stil sahibi olmalarını öneririm..

Kuaybe Gider 2013 ilkbahar Yaz Koleksiyonu

YesilTopuklar.com : Son olarak YesilTopuklar.com ziyaretçilerine söylemek istedikleriniz?

Kuaybe Sabancı Gider: Şu satıra kadar gelip sonuna kadar röportajı okudukları için onlara ve ilginiz için size çok teşekkür ederim:)) Tüm annelerin ve anne adaylarının ‘Anneler Günü‘nü kutlarım…

İçten ve samimi cevapları için Kuaybe Gider’e teşekkür ederiz…

İletişim için: www.kuaybegider.com

2 Trackbacks

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *