Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli

Yazın kavurucu sıcaklarında cıvıl cıvıl renkler cazibesini koruyor. Binbir rengin binbir tonu, kombinlere dinamizm katıyor. Peki, kombinlerdeki renk kodumuzu nasıl oluşturmalıyız, renkli giyinirken nelere dikkat etmeliyiz?

İki Baskın Renk Bir Arada Olmaz

Renkli giyinme sanatı tesettürlü kadın için pek de kolay değil. Uyumlu kombinler yapmakla beraber dikkati de çekmemek gerekiyor. Bunun içinse ilk akla gelmesi gereken, iki baskın rengi bir arada kullanmamak. Kışın kontrast renkler uyumu sergilese de yaz aylarında koyu ve canlı tonların, hem güneş çekmesi hem de dikkat çekiciliği pek hoş gözükmüyor. Siz siz olun bu baskınlığı kullanmayın.

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli

İlk okul Müsameresine Çıkan Kıza Dönüşmeyin

Sezonun birbirinden romantik renkleri, gönülleri fethediyor. Pembesi, mavi, moru, sarısı… Yazın en sevilesi renkleri bir o kadar soft bir o kadar da şirin. Ancak bu şipşirin renkler birlikte kullanıldığında ilkokul müsameresine çıkan bir kız görünümüne dönüşüyor. Bebe mavisiyle toz pembenin konsept olarak harika uyumu kıyafet kombinlerinde pek de modaya yatkın değil.

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli

Desenli Tasarımlardaki Renklere Dikkat Edin

Floral desen, tropikal desen, etnik desen, geometrik desen… Birçok rengin bir arada kullanıldığı desenli tasarımları kombinlerken aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Desenli seçtiğiniz tasarım bir o kadar minimal olmalı. Bununla beraber kombinleri, beyazla, nude tonlarla ya da tasarımdaki renklerin en açık tonlarıyla tamamlayın.

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli

Renk Cümbüşüne Kapılıp Gitmeyin

Kombininiz gökkuşağına dönüşmesin sizler de renk cümbüşüne kapılıp gitmeyin. İki ya da üç renkli kombinlerin dışına çıkmaktan kaçının. Özellikle üç renkli kombinlerde üçüncü renginizi özenle seçin. Bunun için “Üç renkli kombin nasıl yapılır?” başlıklı yazımıza bir bakın.

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli

Soft ve Natüral Renkleri Keşfedin

First ladyleri, kraliçeleri ve kendinizce elit tabakadan bir isim getirin aklınıza. Hem günlük hem özel günlerdeki kombinlerini inceleyin. Görecekseniz ki hepsi soft ve natürel renkleri kullanıyor. Baştan aşağı bu tonlarla kombinlerini tamamlıyor. Elegan ve zarif görünmelerinin tam olarak sırrı da işte bu.

Renkli Giyinirken Nelere Dikkat Edilmeli

Siyahtan Vazgeçmeyin

Yaz aylarında renklere kapılıp gitsek de hiçbir zaman vazgeçilmeyen siyahı bir kenara bırakmayın. İster siyah – beyaz uyumu kullanın isterseniz de siyahı yaz renkleriyle kombinleyin. Ne olursa olsun siyahtan vazgeçmeyin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir