Renk Değiştiren Spor Ayakkabılar

Renk Değiştiren Spor Ayakkabılar

Renk Değiştiren Spor Ayakkabılar

İçinde bulunduğumuz teknolojik çağda tüketiciler, aldıkları ürünlerde fonksiyonlarından ziyade, farklılık ve daha fazlasını bekliyorlar. Artık şık bir elbisenin zarafeti, spor ayakkabının rahatlığı, çantanın kullanılırlığının dışında, ürünün beğenilmesi için daha başka bir özelliğinin olması gerekiyor. İşte bu arayış neticesinde ortaya çıkan, yeni tasarlanan spor ayakkabılar birbirleriyle yarışıyorlar.

Tasarımcı Mike Phillips, 2013 yılından beri ayakkabı tasarımı yapıyor. Lisedeyken, öğrencilerin en çok giymekten hoşlandığı, tanınmış markalara ait spor ayakkabıların, hepsinin birbirine benzer olduğunu fark eden Phillips, sanatkarlığını ve kişiliğini aksettirdiği spor ayakkabılarını, süsleyerek tasarım serüvenine başlıyor. İlk olarak gazlı kalemlerle ayakkabıların üstüne desenler çizmeye başlayan tasarımcı, daha sonra kumaş boyasını denediğini söylüyor. Ama hazır boyalarla kendini sınırlamak istemeyen Phillips, zevkine göre boya karışımlarını denemeye başlıyor.

Renk Değiştiren Spor Ayakkabılar

İnsanların kendileri ayakkabı seçimleri ile ifade edebildiğini düşünen modacı, 2013 yılında babasının desteği ile kendi işini kuruyor. Çizgi film karakterlerinin canlandırıldığı koleksiyonla işe başlayan tasarımcı, daha sonra ısıya hassas renk ve desen değiştirebilen spor ayakkabılar üretmeyi başarıyor. Mesela, evde giydiğiniz düz mavi bir spor ayakkabı, sokağa çıktığınızda güneş ışınları sayesinde rengarenk, desenli bir ayakkabıya dönüşebiliyor. Ya da yağmur veya kar yağdığında ayakkabı yine farklı bir renge bürünüyor. Ortamına göre renk değiştiren bukalemunlar gibi, ayakkabılarınız renkten renge giriyor.

Renk Değiştiren Spor Ayakkabılar

Tanınmış spor ayakkabı markalarından Vans ve Huarache ile işbirliği yapan modacının başlattığı bu trendin en yeni taklitçileri ise Nike ve Adidas firmaları. Özellikle gençlerin ve spor giyinmeyi sevenlerin gardırobunu renklendirecek bu ayakkabılar bakalım ne kadar süre trend olmaya devam ederek moda dünyasını süsleyecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir