Ramazanda İyiliğinize Bereket…

Ramazanda İyiliğinize Bereket…

Ramazanda-İyiliğinize-Bereket

Ramazanda İyiliğinize Bereket

İHH sizlerin desteği ile 20 yıldır dünyaya iyilik taşıyor… Bu yıl da katkılarınızla dünyada 72 ülke ve bölge ile Türkiye’de 78 il ve ilçe merkezinde Ramazan faaliyetleri gerçekleştiriyor…

“…Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah’a güzel bir borç verin. Kendiniz için önceden ne iyilik gönderirseniz onu Allah katında daha üstün bir iyilik ve daha büyük mükafat olarak bulursunuz…” (Müzzemmil; 73/20)

2012 yılı Ramazan çalışmamızda yine dünya ve Türkiye’deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmak için yollara düşüyoruz.

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da umudu, kardeşliği, iyiliği paylaşıyoruz; iyiliklerinizi bereketlendirmek için çalışıyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize yardımlarınızla beraber selamlarınızı götürüyoruz, karşılığında dünyadan gelen selamları sizlere getiriyoruz.

Zorluklar içerisinde hayata tutunmaya çalışan mültecilere umut olmaya çalışıyor; muhacir çadırlarında sahur için birlikte hazırlık yapıp, ekmeğimizi paylaşıyoruz.

Toprağın derinlerinde saklı kalmış suya ulaşamayan Afrikalılar, Asyalılar ve dünyanın pek çok ülkesindeki kardeşlerimiz için açtığımız 2.636 su kuyusundan abdestler alarak birlikte namazlarımızı kılıyoruz.

Savaş, doğal afet ve benzeri sebeplerle yetim kalmış milyonlarca çocuğu yalnız bırakmamak için 20 yıldır var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Sponsor Aile Sistemi uygulamamızla 36 ülkede 26.458 yetim çocuğumuzu düzenli yardımlarla sürekli destekliyoruz. Yetimlerin daha güzel bir dünyada güven içerisinde yetişebilmeleri için sağladığınız katkılarla çocuklarımıza eğitimden sağlığa destek oluyor, hediye ettiğiniz bayramlıklarla sevindiriyoruz. Onların güzel bir gelece sahip olabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

İHH olarak 20 yıl boyunca zorlu yollardan geçtik, uzun mesafeler kat ettik; yok olmuş, viran olmuş hanelerde nice yüreklere dokunduk. Afrika Katarak Kampanyası’yla ameliyatlarını yaparak tekrar görmelerine aracı olduğumuz 60.715 katarakt hastasını, muayene ettiğimiz 232.680 göz hastasını ziyaret ettik, hâllerini hatırlarını sorduk.

20 yıl boyunca Ramazanlarımızın nasıl geçtiğini soracak olursanız deriz ki, iftar sofrası kuramayan nice ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kurduk, gezici aşevimizle sofralara sıcak aş olduk. 28 ülkede inşa ettiğimiz camilerde bizi bekleyenlerle teravihler kıldık, barış ve adaletin hâkim olduğu bir dünya için birlikte dualar ettik.

20 yıldır her Ramazan ayında uzakları yakın ettik. Geçmişimizden kuvvet alarak 20 yıl boyunca derdi olanla dertlendik, içinde işgalin, zulmün, yalnızlığın, çaresizliğin olduğu nice hikâyeler dinledik… Hep bu hikâyelerin mutlu sonla bitmesini istedik; cesaret vermek istedik; sorunlara çözüm aradık ve siz değerli gönül dostlarımızla dünyanın dertlerini paylaştık.

Bu yılki Ramazan ayında yine her zaman olduğu gibi Arakanlı küçük mülteci Necip’in, Gazzeli küçük Ayşe’nin, Ahmet’in; Balkanlar’da yaz okullarında öğrenim gören Sadina’nın, Güney Amerika’da deprem çadırında yaşayan Philip’in, Afrika’da su kuyusundan su çeken Rara’nın, katarakt nedeniyle âmâ olan Hasan’ın, okulu olmayan Samina’nın, hastanesi olmayan Sudanlı Muhammed’in yanında olacağız.

Yine yollardayız, 20 yıldır olduğu gibi bu Ramazan’da da… Dünyanın 5 kıtasındaki 72 ülke ve bölgede, Türkiye’de 78 il ve ilçe merkezinde Ramazan’ın bereketiyle, hayırla, iyiliğiyle ve duasıyla azimle yürümeye devam ediyoruz.

Geçirdiğimiz 20 yılın ardından hâlâ yolun ne kadar başında olduğumuzu görüyor ve sizinle birlikte alacağımız nice 20 yıllar olduğuna inanıyoruz. Çünkü tüm dünyada yapılması gereken daha nice iyilikler var…

Sesimizi siz bağışçılarımız ve gönüllülerimizle birlikte yükselttik ve gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak için sizlerle daha güzel bir dünya için yolumuza devam ediyoruz…

2012 yılında gerçekleştireceğimiz Ramazan çalışmalarımıza siz de destek verebilirsiniz. Katkıda Bulunmak için Tıklayın.

  • Bir kumanya bedeli : 70 TL
  • Bir çocuğun bayramlık giysi bedeli : 80 TL
  • Bir kişilik iftar bedeli : 5 TL
  • Bir öğrenci için kırtasiye seti bedeli : 40 TL
  • Ramazan çocuk paketi bedeli : 30 TL

Kaynak: www.ihh.org.tr

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *