Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Pratik ve Şık Hamile Kombinleri

Pratik ve Şık Hamile Kombinleri

Tesettür Hamile Kıyafetleri 2016

Hamileler Nasıl Giyinmeli?

Hayatınızın en güzel haberini aldınız. Tebrikler, hamilesiniz! 40 hafta sonra misafiriniz gelecek. İlk üç ay bu mucizeyi gizlemek isteyebilir, kimseye söylememek isteyebilirsiniz. Fakat üç ayın sonunda karnınız belli olmaya başladığı zaman “sen kilo mu aldın?” sorularını gebeliğinizi söyleme arefesinde sık sık duyacaksınız. Peki kilo alımının olmadığı ilk üç aydan sonra ne giyeceksiniz?

Tesettür Hamile Kıyafetleri 2016

Hamile Uzun Hırka: LC Waikiki – Satın Al

Rahat Parçalara Yatırım Yapın

Hamilelik döneminizde ilk önceliğiniz rahatlıktan yana olmalı. Tabii rahatken de şık olabilirsiniz. Karın ve basen bölgelerinden kilo almaya başladınız için üçüncü ayın sonuna doğru pantolon düğmenizin kapanmadığını ya da eteklerinizin bel kısmının iyice daraldığını göreceksiniz. Bu yüzden alacağınız hamile pantolonunun bel kısmına özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bel kısmında bulunan ve karnı sarıp sarmalayan örme kumaşın esnekliği ne çok sıkı ne de çok gevşek olması gerekir. İlerleyen aylarda büyüyen karnınız için de şekil alabilmesi oldukça önemlidir.

Tesettür Hamile Kıyafetleri 2016

Değişen Vücut Isısına Uygun Kumaş Seçimi

40 haftalık serüveninizde vücudunuzun ısısı yarım ile bir derece arasında artış gösterecektir. Bu sebeple hava alan ve vücut ısınızı sorun haline dönüştürmeyen kumaşları tercih etmelisiniz. Pamuk, keten, yün gibi kumaşlar organik ve sağlıklı; polyester, viskon, polyamid gibi kumaşlar ise insan yapımı sağlıksız kumaşlardır. Sizi tahriş edecek, kaşındıracak her türlü kumaştan kaçınmalısınız.

Tesettür Hamile Kıyafetleri 2016

Hamile Giyim Alışverişinde Bunlara Dikkat

Karnınızın büyümeye başladığını farkettiğiniz zaman heyecan içinde hamile giyim markalarına koştunuz. Fakat bir seferde bütün gardırobunuzu değiştirmeyin. Bu markalar ortalama kilo alımını hesap ederek 9 ay boyunca giyilebilen kıyafetler üretir. Fakat bir ihtimal ortalamayı aşabilir ve aldığınız kıyafetlerin büyük bir kısmını hiç giyemeyebilirsiniz. Bu yüzden alışverişi aylara bölmekte fayda var.

Tesettür Hamile Kıyafetleri 2016

Dünyada ve ülkemizde ne yazık ki hamile giyim sektörü diğer hazır giyime oranla daha pahalı. 3 ay hiç kilo almayacağınızı hesaba katarak, 6 ay -belki doğumdan 2 ay sonra daha- giyeceğiniz kıyafetler için çuvalla para ödemek istemiyorsanız ve az olsun öz olsun mantığı ile gardırobunuzu yenilemek istiyorsanız “mix and match” diye tabir ettiğimiz ürünlerin maksimum eşleşme imkanına özen göstermelisiniz. “Minimum ürün, maksimum kombin.” bu motto oldukça akıllıcadır.

Alt kıyafet seçimi ne kadar kısıtlı ise üst kıyafet seçiminiz de o kadar çeşitli. Üst kıyafetlerinizi hamile giyim markalarında bulabileceğiniz gibi normal hazır giyim markalarında da bulabilirsiniz. Son birkaç yıldır bol ve salaş giyinme trendi hamileler için üst kıyafet seçimini oldukça kolaylaştırıyor. Göğüs altından bollaşan elbiseler ve saşal tunikler ile rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz.

Hamilelikte ayakkabı seçimi de oldukça önemli. Rahat ve ortopedik ayakkabıları/terlikleri tercih etmelisiniz. Bağcıklı ayakkabıları eğilip bağlayamayacağınız için eşinizden destek alabilir, eşinizin olmadığı zamanlarda bağcıksız ayakkabıları/terlikleri tercih edebilirsiniz.

Tesettür Hamile Kıyafetleri 2016

Tesettürlü kadınlar için bu dönemde dış giysi bulmak oldukça zordur. Pardösüleri birkaç beden büyük almak karın bölgesini kapatır ama göğüs bölgesine ve omuzlara çok büyük geleceğinden dolayı komik bir görünüm oluşturur. Bunun yerine her zaman giydiğiniz dış kıyafetinizin üzerine hafif dokuda bir şal atarak broş ile tutturabilirsiniz. Bu sayede hem şık görünebilir hem de karnınızı bir nebze gizleyebilirsiniz. Tabii karnını göstermek istemeyen bütün kadınlar bu yöntemi uygulayabilir. Zaten bol giyilmesi makbul olan ferace ve abayaları bu dönemde daha sık giyebilir dış giysi sorunsalından da kurtulabilirsiniz.

Tesettür Hamile Kombinleri 2016

Hamile Pantolon ve Tunik: Bonprix

Çoğu kadın önem vermese de hamilelikte iç çamaşırı seçimi sağlık açısından çok çok önemli. %100 pamuklu ürünleri tercih etmelisiniz. Evet, biraz pahalı organik ürünler ama başta hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için bu gerekli. Gebeliğiniz boyunca idrar yolları enfeksiyonu yaşama olasılığınız yüksektir. Bu nedenle havayı geçiren diğer tabirle nefes alan alt iç çamaşırı giymelisiniz. Göğüsleriniz de bu süre içerisinde büyümeye başlayacağından balensiz ve göğsünüze baskı yapmayan sütyenler satın alabilirsiniz.

Pratik ve şık bir kombin oluşturmak için;

Tesettür Hamile Kombinleri 2016

Hamile Pantolon ve Tunik: Bonprix

Günlük Kombin: Bol paça hamile pantolonunuzun üzerine minimum dizlere kadar inen, robadan bluz. Bluz desenli ise düz, bluz düz ise desenli şal/eşarp. Rahat ve ortopedik bir spor ayakkabı. Tercih üzerine dış giysi olarak ferace. Ferace giyildiği takdirde bluz yerini daha rahat pamuklu bir tişörte bırakabilir.

Ya da; Bol bir elbise. Elbisenin üzerine desenli ya da düz renk eşarp. Rahat ve ortopedik ayakkabı. Tercihen ferace.

Tesettür Hamile Kombinleri 2016

Hamile Elbise: Valentino

Davet Kombin: Oldukça pratik ve şık bir seçenek olan abaya. Abaya içine kumaş hamile pantolonu veya salaş elbise. Abaya üzerine siyah Medine ipeğinden şal/eşarp. Rahat ışıltılı bir ayakkabı.

Tesettür Hamile Kombinleri 2016

Hamile Pantolon ve Tunik: Bonprix

Ofis Kombin: Kumaş hamile pantolonu. Üzerine şık bir bluz ya da gömlek. Rahat ve ortopedik ayakkabı. (Masa başı bir işiniz varsa ayaklarınızın gün içinde şişeceğini göz önüne alarak ikinci bir ayakkabı ya da terliği ofiste bulundurmanızı tavsiye ederiz.)

Yazı: Munise Boz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *