Peeling Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Peeling Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Peeling Tedavisi İle Cildinizi Tazeleyin

Sağlıklı ve göz alıcı bir cildin anahtarı daima bakımdır. Cilt bakımının ana kuralı ise cildin ölü derilerinin yok edilmesinden geçer. Daha sağlıklı ve canlı bir cilt için peeling ile ölü derilerin temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede cildinize nefes aldırabilirsiniz.

Peeling nedir?

Peeling cildinizin üst katmanındaki ölü derilerin soyularak derinin yenilenmesi ve cilt sorunlarının giderilmesidir. Peelingdeki temel amaç cildin hasar görmüş kısımlarını kaldırarak sağlıklı bir görünüm kazanmaktır. Peeling ile uyarılan cilt derinin yenilenmesini sağlar. Bununla birlikte, cilt kuruluğu, cilt kırışıklıkları, geniş gözenekler, lekeler ve çatlaklar içinde peeling fayda sağlamaktadır.

Peeling Tedavisi İle Cildinizi Tazeleyin

Peeling tedavisi nasıl yapılır?

Uzmanlar peelingleri bazı bölümlere ayırırlar, peelingin derinliği arttıkça etkisi ve riski de artar. Bu sebeple yüzeysel peelingler haricindeki uygulamalar mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Meyve asitleriyle yapılan peeling yönteminde cildin üst kısımları soyulur 5 dakika süren bu uygulamada ciltte kızarmalar ve yanmalar görülebilir. Haftada 1 defa olmak üzere 5 – 6 kez tekrarlanabilir.

Üst derinin orta derinlikte soyulmasıyla yapılan peeling tedavisinde ise kırışıklıklar, leke ve sivilceler tedavi edilebilir. Etkisi 2 gün içerinde görünmeye başlar fakat yeni deri ile eski derinin değişmesi 7-10 gün sürer. 1,5 – 2 ayda bir tekrarlanabilir.

Uzmanlar peeling tedavilerinin etkisinin kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini belirtiyor, cilt tipine göre ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara karşı orta ve derin peeling uygulamalarını mutlaka uzman kişilerin yapması gerekmektedir. Uzmanlar bununla birlikte peeling uygulamasının en büyük düşmanının güneş ışığı olduğunun altını çiziyor. Güneşin etkilerini en aza indirmek için koruyucu krem kullanılması önemlidir.

Yorumlar

“Peeling Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?” için bir cevap

  1. […] bir sürede canlı bir cilde sahip olmak için ilk uygulamamız gereken adım peeling. Eğer peeling yapmazsanız cildiniz sönük ve bakımsız görünür. Tapteze ve diri bir cildiniz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir