Yaza Canlı Bir Ciltle Girmek İster Misiniz?

Yaza Canlı Bir Ciltle Girmek İster Misiniz?

Cilt Bakım Önerileri

4 Adımda Cildinizi Yenileyin

Bütün kadınlar parlak görünen ve canlı bir cilde sahip olmak ister… Aslında bu çok da zor değil…

Tek yapmanız gereken birkaç küçük işlem. Şimdi Yesiltopuklar.com olarak canlı ve parlak bir cilde sahip olmanın 4 altın kuralını sizlerle paylaşıyoruz…

1) Peeling

Kısa bir sürede canlı bir cilde sahip olmak için ilk uygulamamız gereken adım peeling. Eğer peeling yapmazsanız cildiniz sönük ve bakımsız görünür. Tapteze ve diri bir cildiniz olması için haftada iki kere peeling yapmalısınız. Peeling sayesinde cildinizdeki ölü hücreleri yok edebilirsiniz.

2) Nemlendirici maskeler

Birçoğumuzun yaptığı en büyük yanlış sadece günlük kullandığımız nemlendirici ya da gece kremlerini yeterli görüp nemlendirici maskeler kullanmamaktır. Nemlendirici maskeler içerdikleri vitaminlerle cildimizin birçok ihtiyacını karşılar. Benim cildim neden parlak görünmüyor diye düşünenlerdenseniz eğer mutlaka haftada bir nemlendirici maske uygulayın.

3) Cilt bakım yağları

Hepimizin yaptığı başka bir hata ise cilt bakım yağlarının sivilce yapacağını düşünüp onlardan uzak durmaktır. Özellikle kuru ciltli olanların ciltlerini canlandırmak için cilt bakım yağlarını kullanmaları gerekir.

Cilt bakım yağını kullandığınız nemlendiriciye biraz ekleyerek kullanırsanız hem nem ihtiyacınızı karşılar hem de daha sağlıklı gözüken bir cilde sahip olursunuz.

4) Sağlıklı beslenme

Eğer size verdiğimiz tüm adımları uyguladıysanız artık size son bir tavsiyemiz omega-3 yağ asitlerini ve antioksidanlar içeren yiyecekleri tüketmeniz. Özellikle fındık ve somonda omega-3 bol miktarda bulunur. Nar ve ahududu ise içerdiği antioksidanlarla cildiniz için çok faydalı olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir