Pantone 2017 Yılının Rengini Açıkladı: Yeşil

Pantone 2017 Yılının Rengini Açıkladı: Yeşil

Yeşil Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır

Pantone, yeni başlangıçların sembolü yeşili 2017’nin rengi seçti. Doğanın canlılığını, baharın tazeliğini hatırlatan yeşil derin bir nefes aldıracak.

Geçtiğimiz yıl “roze quartz” yani pudra pembesi ve “serenity” gökyüzü mavisini belirleyen Pantone, bir önceki yıl da “marsala” yani bordo rengine karar kılmıştı. Pantone, 2017 yazına doğru yol alırken de “greenery” yani yaprak yeşilini yılın rengi seçti.

Yeşil Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır

Pantone Neden Yeşili Seçti?

Pantone yeşil rengini seçmesinin sebebini, “İçinde sarı tonlarını da barındıran bu canlı rengin, doğadaki yeşilin yeniden canlandığı, yenilendiği ve dinçleştiği baharın ilk günlerini çağrıştırıyor” sözleriyle duyurdu.

Yaşadığımız dünyanın stresli ve gergin atmosferini yeşil rengiyle huzura kavuşturmak isteyen enstitü, iyimserliği ruha katmayı amaçlıyor. Yeşillik doğada tarafsızdır, modern hayatta dünyanın kendine özgü tavrıdır. Tüm dünyada varolan bu renk, tutkuları ve canlılığı simgeliyor. Sembolik bir renk seçimi olan yeşil, bir ruh hali ve tutum ifadesidir.

Yeşil Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır

Hangi Renklerle Uyumludur?

Gençleşmek ve tazelenmek için artan isteğimizi tatmin edecek yeşil, bizleri doğayla uyumlu bir ilkbahara götürecek. Peki, yaprak yeşilinin bu tavrını korumak için hangi renklerle bir araya getirmek gerekli? Yeşil, kendi tonlarının açıktan koyuya her haliyle uyumu yakalıyor.

Yeşil Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır

Bununla beraber, toprak tonları bu doğallık ve tazelenme anlayışına çokça yakışacak. Kırmızı, turuncunun baskın birlikteliği; pudra ve sarının naif dokunuşları, beyazın asil katkısı, silver ya da dorenin ışıltısıyla yaprak yeşili, baharınıza anlam katacak.

Yeşil Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır

Yeşil Üst: MAJE – Yeşil Çanta: DKNY

Yeşil (Greenery) Nasıl Kombinlenir?

Yeşilin natürel tavrını bozmadan kombinlere yansıtmak gerekiyor. Olabildiğince minimal ve olabildiğince doğal tonlarla buluşturacağınız yeşil, tazelik hissini giderek arttıracak. Yalın hatlara sahip yeşil bir elbisenin naifliğine, sarı tonlarını buluşturmak için beklemeyin. Stil güncellemesiyle birlikte ruhunuza ferahlık katacak tonların bir arada oluşu, yeşilin iyimserliğiyle sizleri saracak. Abartıdan olabildiğince uzak tasarımlar, uçuş uçuş bol kesim parçalar dolaplarda yerini alacak.

Yaprak yeşil kombinlerinizde, zarif babetler, minik çantalar her zaman için stilinizin yalın hatlarına uyum sağlayacak. Ve hiç şüphesiz, 2017 baharında, olmazsa olmaz “greenery” yani yaprak yeşili rengindeki bir maksi boy elbise, bu tazelik hissi için sizi bekliyor olacak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir