Olduğunuzdan Şişman Gösteren Bu Kıyafetlere Dikkat Edin

Olduğunuzdan Şişman Gösteren Bu Kıyafetlere Dikkat Edin

Şişman Gösteren Kıyafet Modelleri

“Canım sen kilo mu aldın?” dedirten, uzak durulması gereken kıyafetleri açığa çıkarıyoruz!

Oversize akımının abartılması, vücuda oturan kesimlerin tercih edilmesi, hem pileli hem kloş eteklerin bir beden büyük gösteren fiyaskosu, aşağı doğru daralan elbiseler ya da tunikler, düşük bel etek ve pantolonlar, pelerinler, pançolar ve daha birçok detay şimdi merceğimiz altında. İşte olduğunuz daha kilolu gösteren kıyafetler

Şişman Gösteren Kıyafet Modelleri

Oversize Trendini Abartmayın

Son birkaç yıldır modanın kıskacına giren “oversize” yani büyük beden akımını hepimiz çok sevdik. Özellikle tesettürlü kadınların bol giyinme anlayaşına yakın olmasıyla sevilen oversize modası nedeniyle neredeyse tüm dolaplar geniş bol tasarımlarla doldu taştı. Baştan aşağı oversize parçalarla kombin yapmaksa şişman gösteren bir giyim hatası. Bunun yerine kalem elbiseyle oversize kaban, bedene uygun bir etekle oversize kazak gibi seçimler yapmak gerekiyor.

Şişman Gösteren Kıyafet Modelleri

Boğazlı Kazaklara Dikkat

Kış sezonunda çok sevdiğimiz boğazlı kazakların bir kötü tarafı var, olduğundan kilolu göstermesi. Tesettürlü kadınlar için daha da bir sorun haline gelen kalın yünlü boğazlı kazaklar, şal ve eşarplarla iyiden iyiye şişman gösterebiliyor. Kat kat boğazlı tasarımlardansa yarım boğazlı, ince ipliklerle örülmüş merserizeleri tercih edebilirsiniz.

Şişman Gösteren Kıyafet Modelleri

Şişme Montlara Mesafeli Yaklaşın

Kış mevsiminin en ihtiyaç duyulan parçası şişme montlara – minyon kadınları hariç – biraz mesafeli olmak gerek. Bir beden daha büyük gözükmeye sebep veren tasarımların kaz tüyü ve ince dokulu olanları seçebilirsiniz. Ancak tam anlamıyla şişme montun hakkını veren fazlasıyla iri tasarımlara dikkat gerek.

Şişman Gösteren Kıyafet Modelleri

Pileli Kloş Eteklerle Bir Beden Büyük

Tesettürlü kadınların kombinlerinde başrolü oynayan tasarımlardan biri de pileli kloş etekler. Zayıf kadınlar için bir numaralı olan bu parça kilo problemi yaşayan kadınların uzak durması gerekener arasında yer alıyor. Bu harika parçadan vazgeçmek istemiyorum derseniz, yüksek bel bir seçim yapıp, gömleğinizi etek içine sokarak kullanabilir, topuklu ayakkabılarla da uzun ince bir siluet yansıtabilirsiniz.

Şişman Gösteren Kıyafet Modelleri

Pançolara Veda Vakti

Çok sevdiğimiz pançolar ne yazık ki kilolu gösterenler listemizde yer alıyor. Özellikle geniş omuzlu, yapılı kadınların panço seçimi yapması tek parçayla bir beden büyük gözükmesine sebep oluyor. Eğer minyon bir yapınız yoksa panço seçimlerinde biraz düşünmeniz gerekecek.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *