Olduğunuzdan Kilolu Gösteren 6 Giyim Hatası

Olduğunuzdan Kilolu Gösteren 6 Giyim Hatası

Kilolu Gösteren Kıyafetler

Güzel giyinmekten daha önemli bir şey varsa, o da doğru giyinmek! Şık görünüm için mükemmel bir fiziğe sahip olmak gerekmiyor. Zayıf da olsanız, kilolu da olsanız, vücudunuzu iyi tanıyarak en doğru görünümü yakalamak her zaman en önemlisi. Bu konuda da birçoğumuz kimi zaman hatalara düşmekteyiz.

Daha önce Bu Kıyafetler Şişman Gösteriyor başlıklı haberimizde hangi kıyafetlerin kilolu gösterdiğine değinmiştik. Şimdi ise hangi stil hatalarının kilolu göstereceğini paylaşıyoruz.

İşte olduğunuzdan daha kilolu gözükmemek için bilmeniz gereken ipuçları!

Olduğundan Kilolu Gösteren Tesettür Kıyafetleri

1. Parlak Renklerden Uzak Durun

Yaz aylarında yöneldiğimiz açık renkler, yanlış kullanımda olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize sebep olabilir. Bu sebeple renk seçiminde dikkatli olmalısınız. Parlak, neon ve göz alıcı renklerden kesinlikle uzak durun. Açık renklerin en soft ve mat görünümlü hallerini kombininize yansıtın. Koyu renklerle kompakt kombinler oluşturarak incecik görünüm için illüzyon yapabilirsiniz.

Olduğundan Kilolu Gösteren Tesettür Kıyafetleri

2. Düşük Bel Etekleri Hayatınızdan Çıkarın

Tesettür giyim koleksiyonlarda da sıklıkla karşılaştığımız düşük bel etekler ya da kalça hizasındaki etekler, oldukça kalın bir görüntüye neden oluyor. Özellikle kalem eteklerde kullanılan bu kesimli eteklere sahipseniz hemen dolaplardan kaldırmalısınız. Bunun yerine sezonun yüksek belli etekleriyle hem rahata ermiş hem de uzun bir görüntüye kavuşarak, inceliği yakalayabilirsiniz.

Olduğundan Kilolu Gösteren Tesettür Kıyafetleri

3. Dar ya da Fazla Bol Giyinmeyin

Tesettüre yakışmayan dapdar tasarımlar ne dolabınızda ne de üzerinizde hoş durmuyor. En ufak hatayı bile belli eden daracık kıyafetler, olduğunuzdan da kilolu gösteriyor. Bununla beraber fazlasıyla bol parçalar da kilolu görünüme sebep oluyor. 2016 yazını etkisi altına alan dökümlü tasarımların bolluğunu kesinlikle kullanın ancak salaşlığın rüküşlüğe dönmemesine dikkat edin.

Olduğundan Kilolu Gösteren Tesettür Kıyafetleri

4. A Kesimin Gücünden Yararlanın

Fazla kilolardan şikayetçiyseniz A kesimin her parçadaki sihrini yakalayın. İster eteklerde ister tunikler bu kesim fazlalıkları kapatacak, rahat ettirecek. A kesimle beraber kare kesim denilen tasarımlar da ince görünmeniz için bir diğer alternatif.

Olduğundan Kilolu Gösteren Tesettür Kıyafetleri

5. Kısa Ceket ve Yeleklerden Uzak Durun

Muhafakazar kadınların en önemli parçası şüphesiz dış giyim ürünleridir. Ancak bunda da dikkati çekeceğimiz bir nokta var. Kısa ceketler ve yelekler, fazla kiloları ortaya çıkarmada birebir. Bunun yerine midi ya da maksi boy yelekler, uçuş uçuş ceketler, üzerinizden akıp giderseniz de tasarlanan dış giyim parçalarını seçmelisiniz.

Olduğundan Kilolu Gösteren Tesettür Kıyafetleri

6. Kalın Değil İnce Çizgileri Seçin

2016 yazının alarm veren trendi çizgiler, sezonun vazgeçilmezi oldu. Sizler de modanın bu en konforlu ve şık halini kullanırken dikkat etmelisiniz. Fazlalıklarınızın olduğunu düşündüğünüz bölgelerinizden çizgileri uzak tutmalısınız. Boyuna çizgiler uzun görünmenizi sağlarken zayıf görünüme katkı sağlayacak. Bununla beraber kilolu bayanlar kesinlikle kalın renk blokları yerine incecik çizgileri kullanmalı. Yine aynı durumu diğer desenler için de aklınızda tutun. Büyük çiçekler, büyük baskılardan ziyade minimal desenleri kullanın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir