İstanbul’da Öğrencilerin En Uğrak Alkolsüz Mekanları

İstanbul’da Öğrencilerin En Uğrak Alkolsüz Mekanları

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar

Öğrencilik belki de kısa ömürde yaşanabilecek en güzel yılların geçtiği dönem… Derslere girip, yeni şeyler öğrenilen, bambaşka arkadaşlar edinip ömür boyu unutulmayacak hatıralar biriktirilen ve çok da büyük sorumluluklara sahip olmadan yaşanan bir dönem. Bu güzel dönemin olmazsa olmazlarından arkadaşlarla yapılan geziler de hafızalarda silinmeyecek izler bırakan aktivitelerden.

Biz de bu yazımızda gerek sınav dönemlerinde ders çalışacak sakin ve güzel bir kafe arayan, gerekse de boş vakitleri arkadaşlarla değerlendirmek için mutlaka uğranması gereken mekanları mercek altına aldık.

İşte İstanbul’da öğrencilerin en çok keyif aldığı, uğrak alkolsüz mekanlar…

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar Boon Cafe

Boon Cafe

Çengelköy’ün hafta içi- hafta sonu farketmeksizin dolup dolup mekanı Boon Cafe

Her zaman hareketli, her zaman dinamik ve yaşayan bir mekan burası. Oldukça şık bir iç dizayna ve güzel aydınlatmalara sahip mekan, öğrencilerin de keyifli buluşmalar için ilk tercih ettiği yerlerden bir tanesi. Geniş menüsü, lezzetli seçenekleri, muhteşem manzarası ve güler yüzlü hizmeti ile memnuniyetsiz ayrılmaya müsaade etmeyen bir kafe. Buraya uğramışken mutlaka yapılması gerekenler arasında ise girişte bulunan salıncakta fotoğraf çektirmek ve deniz kenarında oturup güzel bir kahve ya da kış çayı içmek bulunuyor.

 • Boon Cafe İletişim
 • Adres: Çengelköy Mahallesi, Kara Sokak, 1A/B, Üsküdar/İstanbul

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar FilBooks Cafe

FilBooks Karaköy

Öğrencilerin sevdiği mekanları listelerken içerisinde kütüphane bulunduran özel mekanları dahil etmemek elbette ki olmazdı.

FilBooks tam manasıyla bir öğrenci mekanı. Genç ve dinamik olmasının yanında şaşırtıcı derecede huzurlu ve keyif verici bir yer. Bir kahve eşliğinde kitabınızı alıp, salıncak keyfi yapabileceğiniz Karaköy’ün bu sevilen mekanında yer bulabilmek için ise özellikle hafta sonları biraz erkenci davranmak ya da biraz şanslı olmak gerekebiliyor.

 • FilBooks Karaköy İletişim
 • Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Ali Paşa Değirmeni Sokak, No:1/A, Beyoğlu/İstabul

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar Çaycı İzzet Efendi

Çaycı İzzet Efendi

Çengelköy’ün tarih kokan sokaklarından birinde, onlarca farklı çay çeşidini beğeninize sunan bir mekan Çaycı İzzet Efendi. Rengarenk tomurcuklar, çiçekler ve aromalar barındıran çay kavanozlarından istediğiniz bir tanesini seçerek demletme ve tatlı bir kek eşliğinde çay keyfi yapma imkanı sunuluyor burada.

Küçük ve oldukça sıcak ve samimi bir yer olması da, ziyaretçilerinin memnuniyetle ayrılmasını sağlıyor. Çay seçimi konusunda zorlanmanız halinde ise güler yüzlü ve yardımsever mekan sahipleri tercih yapmanızda yardımcı oluyor.

 • Çaycı İzzet Efendi İletişim
 • Adres: Çengelköy Mahallesi, Kerime Hatun Cami Sokak, No:7, Üsküdar/İstanbul

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar Aşiyan Cafe

Aşiyan Kitap Kahve

Üsküdar’ın mimarisi ve tarihiyle kendisine hayran bırakan Mihrimah Sultan Cami’sinin yanıbaşında, huzurlu, sakin ve ketifli bir mekan Aşiyan Kitap Kahve.

Kitaplıklar, deniz manzarası, güzel iç tasarım ve müzikler ile keyifle oturulup, vakit geçirilebilecek bir yer. Türk kahvesi ve şerbetleri ise mekanda mutlaka denenmesi gerekenlerden.

 • Aşiyan Kitap Kahve İletişim
 • Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Yenidünya Sokak, No:2, Üsküdar/İstanbul

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar Nail Kitabevi Cafe

Nail Kitabevi Kafe

Üsküdar Kuzguncuk’ta bulunan, geniş kütüphanesi, rahat koltukları ve huzurlu atmosferiyle özel bir mekan Nail Kitabevi Kafe.

Sessiz ve sakin bir ortamda kitap okuyabileceğiniz, ders çalışabileceğiniz, ya da kahvenizi alıp, cam önü koltuklarından kendinize bir yer edinip, bir parça huzuru soluklayabileceğiniz bir yer. Genelde çok kalabalık olmayan bu mekanda, dışarıdaki masalarda oturup, sakin Kuzguncuk sokaklarını seyre dalabilir; ya da üst kata çıkarak kendinize bir kitap seçip, bütün düşüncelerden sıyrılarak anın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Nail Kitabevi Kafe İletişim
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No:32, Üsküdar/İstanbul

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar Tasarım Book Shop Cafe

Tasarım Bookshop & Cafe

Öğrenci mekanlarının aranılan tüm özelliklerini bünyesinde barındıran, dört bir tarafı kütüphanelerle çevrili oturma alanları bulunan, pikaplar, gramofonlar, daktilolar ile vintage bir havanın hakim olduğu, istediğiniz kadar kalabildiğiniz bir yer Tasarım Bookshop & Cafe.

Oldukça ilgili ve güler yüzlü çalışanları ile kendiniz oldukça rahat hissedeceğiniz, lezzetli kekler ve harika sandviçlerin gözde olduğu menüsünden bir şeyler sipariş verebileceğiniz, geniş kütüphanesinden bir kitap seçip, kendinize vakit ayırabileceğiniz, grup projeleri, vize-final dönemi arkadaşlarla toplu çalışmalar ve bireysel ders çalışma ya da laptopunuzu alıp işlerinizi yapmanız için ideal bir seçenek. Kütüphane ya da evde ders çalışmaktan sıkıldığınız her an yolunuzu Kadıköy’e düşürüp, Tasarım Bookshop & Cafe’ye giderek çalışmalarınıza burada devam etmenizi öneriyoruz.

 • Tasarım Bookshop & Cafe İletişim
 • Adres: Osmanağa Mahallesi, General Asım Gündüz Caddesi, Nevzemin Sokak, No:6/A, Kadıköy/İstabul

Öğrencilerin En Sevdiği Mekanlar Mandabatmaz

Mandabatmaz Türk Kahvesi

İstiklal Caddesi’nde bulunan, salaş ve otantik bir mekan Mandabatmaz Türk Kahvesi. Mekanın isminden de anlaşıldığı gibi temel uzmanlıkları Türk kahvesi çeşitleri üzerine. Her yerde rastlanamayan, spesifik bir kahve tadıyla karşılaşıyorsunuz burada. Fiyatlar normal seviyede, öğrenciler için cep yakmayan cinsten. Akşam yorgunluğunu gidermek için köpüklü bir kahve keyfi yapmak için tercih edilebilecek mekanlardan. Ayrıca burada içtiğiniz kahveden paket olarak satın almak da mümkün.

 • Mandabatmaz Türk Kahvesi İletişim
 • Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi, Olivida Geçidi Sokak, No:1/A, Beyoğlu/İstanbul

Mekan Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir