Ofiste Ne Giysem Diye Düşünenlere ‘Dress Like Matilda Modası’

Ofiste Ne Giysem Diye Düşünenlere ‘Dress Like Matilda Modası’

Nihan Giyim 2016 Beyaz Gömlek Modelleri

Beyaz Gömlek Modelleri: Nihan Giyim

Her sabah vaktinden erkenden uyanıp gardırobun başında ofiste ne giysem diye kafa yoranlardan mısınız? Bu soru, yaşam derdi haline mi geldi? Şunu şunun üzerine giy, bu olmadı, o geçen sezonun parçası gibi üretilecek bahaneleriniz çok mu? “Giyinecek bir şeyim yok” cümlesini her gardırop kapağını açışınızda yineliyor musunuz? Yalnız değilsiniz, bu metropol sıkıntısını sizinle birlikte yaşayan binlerce kadın var. Ama artık buna dur demek istemez misiniz?

Matilda Kahl Beyaz Gömlek Modası

Matilda Kahl, bu sıkıntıyı yaşayan kadınlardan sadece biri. Daha doğrusu biriydi. Kendileri New York’ta ünlü bir reklam ajansının sanat yönetmeni. Onu diğer yönetmenlerden ya da diğer kadınlardan ayıran unsur yaklaşık üç yıl önce vermiş olduğu bir karar.

Armine Giyim 2016 Beyaz Gömlek Modelleri

Beyaz Gömlek Modelleri: Armine Giyim

Matilda, işe giderken her sabah iki saat önceden uyanıp hazırlanmaktan, vakit kaybından ve hem ruhen hem bedenen yorulmaktan bıkıp radikal bir aldı ve uyguladı. Kendisi üç yıldır işe aynı tip kıyafetle gidiyor. Bu radikal kararının sebebini ise çalıştığı günlerde yeteri kadar yaratıcı iş üretmesi gerektiğini ve bir de üzerine giydiklerine kafa yorarak bu şekilde kendisinde bir baskı hissetmek istemediğini söylüyor. Oldukça mantıklı değil mi?

Alvina Giyim 2016 Beyaz Gömlek Modelleri

Beyaz Gömlek Modelleri: Alvina Giyim

Tek tip dediysem öyle paspal bir görüntü canlanmasın gözünüzde. Gayet şık ve sade. Modern kesime sahip beyaz gömlek, gömleğin yakası için kurdela ve koyu renk pantolon ya da etek. İşte bu kadar.

Aker Giyim 2016 Beyaz Gömlek Modelleri

Beyaz Gömlek Modelleri: Aker Giyim

Bu ciddi ve oldukça da zeki bir karar. Öyle ki bu kararı 23 Nisan’ın “Dress Like Matilda” günü olarak kutlanmasına sebep oldu. Kendimize göre uyarlamaya çalışmak zor mu? Hayır. Düz renk eşarp, uzun ekru bluz/gömlek, koyu renk kloş etek veya pantolon. Aksesuar seçiminizde özgürsünüz. İşte bu kadar basit. Tabii hafta sonunda, özel günlerde ne giyeceğinize karar vermeniz konusunda biz her daim yanınızdayız!

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir