Monokrom Stil Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Monokrom Stil Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Monokrom nasıl giyilir

Monokrom nedir, nasıl giyilir?

Baştan aşağıya tek bir rengin ya da desenin kullanıldığı kombinlere monokrom denilmekte. Monokrom moda anlayışı yeni dönemde de oldukça popüler.

Peki monokrom modasına stilimzi nasıl adapte ederiz derseniz sorunun yanıtı haberimizde!

Çevreniz tarafından gerçek bir stil sahibi olarak algılanmanızı sağlayacak olan bu moda anlayışı için doğru adımlar atmanız şart.

Monokrom nasıl giyilir

Monokrom bir stil oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalarda durmazsanız sonuç istediğiniz gibi olmayabilir.

Eskiden alt üst takım giymek, hatta kıyafetle aynı renkte ayakkabı çanta kullanmak tabu olarak görülüyordu. Günümüzün moda trendlerinde bu artık tamamen ortadan kalktı.

Monokrom nasıl giyilir

Dilerseniz eşarbınızdan ayakkabınıza kadar tek bir rengin tonlarını kombinleyebilirsiniz. Bu sizin, çevreniz tarafından gerçek bir trendsetter olarak algılanmanızı bile sağlayabilir.

Tabii sonucun fiyasko olmaması için bazı ufak detaylara dikkat etmeli, özenli davranmalısınız. Çünkü monokrom hata kabul etmiyor!

Monokrom nasıl giyilir

Tek bir desenin ya da rengin tonlarının bir arada kullanılmasına monokrom desek de siyah ve beyazın bir arada kullanılması da bu akımın bir parçası olarak kabul ediliyor, söylemeden geçmeyelim…

Özellikle siyah-beyaz çizgili kıyafetler son yıllarda oldukça popüler ve bu trend daha uzun yıllar devam edecek gibi de görünüyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir