Nalia Karadeniz Mutfağı’nda Gerçek Karadeniz Lezzetleri

Nalia Karadeniz Mutfağı’nda Gerçek Karadeniz Lezzetleri

Alkolsüz Mekanlar Naila Karadeniz

Alkolsüz Mekanlar: Nalia Karadeniz Mutfağı

Osmanlı kültürünün mirasçısı olan Türk mutfağı yörelere göre de farklılıklar gösterir…

Karadeniz mutfağı, Güneydoğu mutfağı, Orta Anadolu mutfağı gibi birçok yöreler kendilerine ait zengin bir yemek haznesine sahip. Bu yöresel mutfakların belki de en sevileni olan Karadeniz yöresine ait lezzetlerin sunulduğu yeni bir mekan keşfettik! Nalia Karadeniz Mutfağı…

Alkolsüz Mekanlar Naila Karadeniz Mutfağı

Yaylalardan Yadigâr Eski Tatlar

Karadeniz mutfağı denince akla çeşit çeşit balıklar, pideler, mis gibi tereyağları ile yapılan yemekler gelir. Tabii bu yöresel lezzetleri tatmanın en güzel yolu gidip bizzat yöresinde yemektir ancak onca yolu göze alıp gidemem diyorsanız İstanbul’da gerçek Karadeniz lezzetlerini tadacağınız Nalia Karadeniz Mutfağı‘nı sizlere tavsiye ediyoruz.

Alkolsüz Mekanlar Naila Karadeniz Mutfağı

Mekanın ismini olan Nalia, Karadenizlilere özel ahşap yapıya deniyor. İsmini Karadeniz’in geleneksel mimarisinin en önemli öğelerinden birinden alan Nalia Restaurant, her yönüyle tam bir Karadenizli.

Nalia Karadeniz Mutfağı’nda tüm tarifler, sağlıklı malzemeler ile doğru pişirme yöntemlerini bir araya getirilerek, yeniden tasarlanıyor. Karadeniz Mutfağı’nın izlerini taşırken diğer yandan da sağlığı, özgünlüğü ve hassasiyeti gözetiyor.

Alkolsüz Mekanlar Naila Karadeniz Mutfağı

Menüsünde bulunan karalahana çorbasının sıcaklığı misafirlerin içini ısıtırken, hamsi tava, hamsili pilav ve sebzeli hamsi çilihtası de damaklarda unutulmayacak tatlar bırakıyor. Mıhlama, Riza tava, karalahana sarması,birbirinden lezzetli pideler de mekanda denenmesi gereken yöresel lezzetlerden bazıları. Nalia Karadeniz Mutfağı, İstanbul Bostancı ve Güneşli’de bulunan iki adet şubesinde misafirleriyle buluşuyor.

Nalia Karadeniz Mutfağı İletişim:
Güneşli: Yalçın Koreş Cad. No:2/3 Güneşli İstanbul
Telefon : +90 212 630 06 90
Bostancı: Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cad. No:103 Bostancı İstanbul
Telefon : +90 216 469 96 10

Alkolsüz Mekanlar Naila Karadeniz Mutfağı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir