Müzik ile Kahve Kokusunun Birbirine Karıştığı Yepyeni bir Mekan: Palto Karaköy

Müzik ile Kahve Kokusunun Birbirine Karıştığı Yepyeni bir Mekan: Palto Karaköy

Palto Karaköy - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Yıllardır youtube’da bambaşka kültürlere ve etnik kökenlere ait “dünyanın” müziğini yapan, müziğin evrensel oluşunu tam anlamıyla ispatlayan, hem kulağa hem de ruha hitap eden besteleri seslendiren, yeni ufuklar kazanıp ruhunuza dokunan “Dünyadan Sesler” grubunun Karaköy’de yeni açtığı bir mekan var: Palto Karaköy.

Kendilerini “kafe”, “restoran” gibi ifadelerle tanımlamak istemeyen grup, iyi müziğin, lezzetli kahvenin ve zevkli ortamın keyfini sürmek isteyenlere kapısını ardına kadar açıyor. Müzik ile kahve kokusunun birbirine karışacağı, birçok aktivite ve konserin önümüzdeki günlerde gerçekleşeceği bu özel mekanla ilgili detaylar ise yazımızda yer alıyor. İşte Karaköy’ün yeni ve özgün mekanı Palto Karaköy…

Palto Karaköy - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Gogol’un Palto’sundan, Karaköy’ün müzik dolu mekanına

Rus edebiyatının en bilinen yazarlarından Gogol’un kısa hikayesi Palto’dan ilhamla kurulan mekan, sıradan bir işletme olmaktan çok öte bir yer. Sadece karnınızı doyurmak, bir kahve içmek, bir tatlı sipariş vermek için değil, keyifli söyleşiler, harika müzik, benzersiz etkinlikler için tercih edebileceğiniz bir mekan. Bir görüşü, özel bir duruşu olan bir yer burası. Sıradanlıktan uzak olması belki de bu yüzden. İçeri girdiğiniz an sizi sarmalayan tasarımı, bir yanda satın alabileceğiniz tasarım ürünlerin zevkli kombinasyonu, bir yanda buram buram kahve kokusu ile size bir kafe deneyiminden çok daha fazlasını vadeden bir yer. Birbiri ardına açılan, benzer menüler, aynı konseptler ile özgünlükten çok ticari amaç güden işletmelere inat, sizi bambaşka alemlere götüren bu mekan, “dünyadan sesler” ile başarılan evrensellik halinin mekan halinde can bulmuş hali adeta.

Palto Karaköy - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Şehrin en güzel müzikleri, en lezzetli tatlılarıyla birleşti!

Mekan yakın zamanda açılmış olmasına rağmen, kısa sürede işletme politikası ve konseptiyle gönülleri girmeyi başardı. Özellikle menüdeki kahve seçenekleri ziyaretçiler tarafından bir hayli beğeniliyor. Süt reçelli cheesecakeler, çikolatalı brownieler, çikolata kadehleri ve karadut çayları öne çıkan lezzetlerden. Kahvaltı için tercih edecekler için ise, istedikleri ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltı seçeneği bulunuyor. Böylece sevmediğiniz her şey masadan uzakta, sevdikleriniz ise sofranızın baş köşesinde yer alıyor.

Palto Karaköy - Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Palto, Karaköy’ün özgün tasarımı, farklı konsepti, güzel müzikleri, lezzetli tatlı ve kahveleri ile en gözde mekanlarından bir tanesi. Zarif bir mekanda, keyifli bir akşam geçirmek, haftayı güzel kapatmanızı sağlayacak hafta sonu kahvaltısına uğramak, tasarım ürünlerden beğendikleriniz satın alıp, evinizin baş köşesinde sergilemek için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer.

  • Palto Karaköy İletişim
  • Adres: Murakıp Sokak, No:12, Karaköy/İstanbul
  • Tel: 0 212 249 19 49

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir