Muhafazakar Ailelerin En Yeni Kış Tatili Adresi Erciyes’te Nerede Konaklamalı? Ne Yemeli? Nerelere Gitmeli?

Muhafazakar Ailelerin En Yeni Kış Tatili Adresi Erciyes’te Nerede Konaklamalı? Ne Yemeli? Nerelere Gitmeli?

Kayseri Erciyes

Ülkemizin güney kesimleri dışında da turist akınına uğrayan bir çok şehri bulunuyor. Dört mevsim farklı yörelerinde tatil yapılabilen ülkemizde, iç ve doğu bölgelerde özellikle kış aylarında muhteşem manzaralara ve farklı imkanlara ev sahipliği yapan beldeleri bir hayli ön plana çıkıyor. Kayseri-Erciyes de tam olarak böyle bir yer. Soğuk kış günlerinde yapılacak en güzel şeylerden bir tanesinin karlı bir mekanda yapılacak tatil olduğunu biliyor ve yazımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Türkiye’nin en yüksek dağları sıralamasında beşinci sırayı alan bu görkemli yapı, kayak ve kış sporları tutkunları ve heveslileri için de kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Bu beyaz cennette nerelere gidebiliriz? Ne yeyip içmeliyiz? Nerelerde konaklayabiliriz? diye soranlar yazımıza buyurun!

Kayseri Ramada Resort Hotel

Muhafazakar aileler için Kayseri Erciyes’te en sevilen konaklama adresleri

Türkiye’nin ilk resort dağ ve kayak oteli olan Ramada Resort Erciyes, dağ ve göl manzaralı odaları, kadın-erkek ayrı spa salonları, çocuklar ve yetişkinler için animasyon ve eğlenceleri, çeşitli kültürlere ait yemeklerin sergilendiği restoranları ile alkolsüz her şey dahil hizmet veren, Erciyes tatillerinde en çok tercih edilen otellerden bir tanesi. Hijyenik, geniş odaları ile şık tasarımlı bu işletme, beldede tatil yapmayı planlayanlar için güzel bir seçenek olarak duruyor.

Kayseri Sucukları

Konaklama tamam! Peki Erciyes’te neler yapabiliriz?

Hem karın keyfini çıkarayım, hem lezzetli bir şeyler yiyeyim hem de keyifli bir çay içeyim diyenler için Erciyes dağının zirvesinde sucuk-ekmek keyfi yapmak karşı konulmaz cazibesiyle ön plana çıkıyor. Meşhur Kayseri sucuğuyla mangal keyfi ardından, semaverde demini almış tavşan kanı gibi bir çay güne puanınızı zirve yaptıracak cinsten bir eğlence sağlıyor. Yorgun bir günün ardından da midenizi şenlendirmenin en güzel yolu bu olsa gerek!

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes’e gidip de kayak yapmadan olmaz!

Daha önce kayak sporunu yapmış olanlar veya yeni başlayacaklar için ücretsiz hizmet veren pistler, hem öğrenmek hem de eğlenmek isteyenler için önemli fırsatlar sunuyor.

Kasım ayından Mayısa kadar süren kayak sezonu boyunca, ülkenin en güzel kayak noktalarından bir tanesi olan Erciyes Dağı, bu özelliğini büyük oranda toz kara borçlu… Yüksek irtifalı dağlara mahsus olan bu kar cinsi, 3916 metrelik yüksekliğiyle arz-ı endam eden Erciyes’te de rastladığımız türden… Daha hızlı ve akıcı bir kayak deneyimi sağlayan toz kar, bu bölgenin kayakçılar tarafından favoriler arasına alınmasını sağlayan en önemli faktörlerden bir tanesi.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir