Mücevherin Gözdesi: Yüzükler

Mücevherin Gözdesi: Yüzükler

Mücevherin Gözdesi Yüzükler

Evlilik sezonun başlaması ile hız kazanan takı alışverişlerinde en doğru seçimi yapmak için ve takılarınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenler YesilTopuklar.com’da!

Evlilik sezonunun başladığı şu sıralarda takı alışverişinizde doğru seçim yapmanız için bu tavsiyelere kulak verin. Özellikle gelin takılarının vazgeçilmezi olan pırlantaları alırken kesim, renk, berraklık ve carat ağırlığına (4C) dikkat etmek gerekiyor.

Mücevherin Gözdesi Yüzükler

Doğru pırlanta kesimi: Pırlanta doğru oranlarda kesilmiş ise bir yüzeyinden giren ışığın diğer yüzeyinden yansıyabilmesi ve dağılarak, taç denilen üst kısmından yayılması gerekiyor. Böylece pırlantanın ışıltısı ortaya çıkıyor. Prenses, markiz, üzeri yuvarlak kare, oval ve kalp şeklindeki kesimler çokça kullanılıyor.

Pırlantanın rengi: Pırlantaların çoğu renksiz gibi görünse de kendi aralarında ton farklılıkları bulunuyor. En şeffaf olan en değerli pırlanta sayılıyor.

Pırlantanın karatı: Karat, pırlantanın ağırlığı ölçmeye yarayan birime deniyor ve bir karatın 100 eşit puana bölünmesiyle ortaya çıkan rakamlar, pırlantanın değerini oluşturuyor.

Mücevherin Gözdesi Yüzükler

Jival Yüzük Modellerinde Estetik Tasarımlar

Yüzük kullanmak özellikle bayanların büyük bir anlam vardikleri önemli bir ritüeldir. Sadece söz, nişan, evlilik yüzükleri değil, bunlara ek olarak bir sürü yüzük kullananımız da vardır. Yüzükler sade formlarda olduğu gibi, taşlarla işlenmiş özel tasarımlarda da karşımıza çıkmaktadır.

Mücevherin Gözdesi Yüzükler

Jival yüzük modelleriyle adeta bir sanat harikasıdır. Pırlanta taşlı yüzükler çeşit çeşit modellerde olup, farklı tasarımlarla dikkati çekmektedir. Kırmızı, yeşil, mor renkleriyle taşlar birbiriyle ahenkli bir biçimde dizayn edilmiştir. Jival yüzüklerinin her biri, bir mücevherdir. Kreatif yapısı Jival’in kendine özgü tasarımlarını oluşturmaktadır.

Mücevherin Gözdesi Yüzükler

Jival aynı zamanda altın sektörüne değer katmak ve koleksiyonlarını tanıtmak amacıyla kendi bünyesinde hazırladığı Jival Magazin dergisini yayınlamaktadır. Jival Magazin dergisininin kapak çekimlerinde, Türkiye’nin tanınmış isimlerinden Tülin Şahin, Begüm Kütük, Azra Akın, Ece Sükan, Pınar Altuğ, Fatoş Kabasakal, Duygu Yetiş, Eda Özerkan, Gülben Ergen ve Sinem Kobal gibi ünlülere yer vermiştir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir