Modanın Küçülen Aksesuarları

Modanın Küçülen Aksesuarları

Modanın Küçülen Aksesuarları

2018 bahar ve yaz trendlerinde aksesuarlar küçülüyor. Uzun zamandır kullandığımız o kocaman çerçeveli gözlüklerin yerini küçük geometrik şekillerden esinlenerek hazırlanmış çerçeveler alıyor. Bu trendin başlangıcında yine ünlülerin parmağı var. Küçük çerçeveli güneş gözlükleri, Kim Kardashian’ın kullanması ile trend oluyor. Kanye West, eşi Kim’i arayıp, “Bundan sonra küçük gözlük takmalısın” diye tavsiyede bulunuyor. Kim Kardashian’ın her hareketini takip eden paparazziler de, vakit kaybetmeden hemen Kim’in yeni tarzı ile resmini çekip neşredince, bu trend hızla bütün dünyada yayılıyor.

Aslında Kanye West, moda akımlarına nasıl yön verilebileceğini deşifre eden bir isim. Modanın hayatta kalabilmesi için kendini yenilemesi gerekiyor. Eski stilleri ve tarzları tekrar müşterilere yeni bir trendmiş gibi sunabilmek için modanın, ani iniş çıkışlar yapması gerekiyor. İşte modanın tam bu özelliğini Kanye West keşfetmiş. Modada yeni bir trend başlatmak için, insanların o zaman diliminde alışıp kullandığı ürünlerin tam tersini sunmak gerekiyor ki böylece, moda takipçileri hemen bu yeni trendi kucaklayıp, sahip olmak için para harcamaya başlasın.

Modanın Küçülen Aksesuarları

Küçülen aksesuarlardan bir diğeri ise sezonun mikro çantaları. Mikro çantalar, kullanmayı sevdiğimiz büyük çantaların tam aksine, minyon mu minyon, küçük mü küçük. Bu trendin yayılmasını da yine ünlülere borçluyuz. Manken Gigi Hadid mini minnacık çantasıyla New York sokaklarında yürürken objektiflere yakalandı. Ve kısa bir zamanda bu trend, en popüler trendler arasına girmeyi başardı. Yalnız mikro çantaların en büyük sorunu, içine akıllı telefonlarımızın bile sığamayacağı kadar küçük ebatta olmaları. Arabanızın, evinizin anahtarları, kredi kartınız dışında, çantanıza pek bir şey sığdırmanız mümkün değil. Diğer ihtiyaçlarınızı kıyafetlerinizin cebine koymak zorunda kalıyorsunuz, tabii ki eğer bu trendi uygulamak isterseniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir