Moda’da Bir Vaha: Sofa

Moda’da Bir Vaha: Sofa

Sofa Moda Kadıköy

İstanbul Anadolu yakasından yeni bir mekan önerisi ile geldik: Sofa Moda. Moda’nın ara sokaklarında dolanırken rastladığımız bu nefis yapıda vakit geçirmek çok keyifli ve huzur dolu.

Moda’da gizli bahçesi olan dünya tatlısı mekan, aslında bir mimarlık ofisi. Mekanın tasarımlarından da bu oldukça belli. Moda’da yeni açılan bu kafe minimal, sade tasarımı, sessiz sakin bahçesi ağaçların içinde huzurlu bir ortam sunuyor.

Sofa Moda İç Dekor

Giriş katında 2 farklı oda var ikisi de birbirinden güzel, keyifli ve rahat. Sessiz iç ortamıyla da ders çalışabileceğiniz, online toplantılara girebileceğiniz alanları mevcut.

Sofa Moda İç Dekorasyon

Dekorasyonu oldukça iddialı. Boy aynası, abajurlar, büyük saksılar, farklı yükseklilerde tabureler, ilginç tasarıma sahip sandalyeler, dekoratif kırlentler, şık objeler ve tablolar iç dekorasyonda dikkatimizi ilk çeken detaylar oluyor.

Sofa Moda Gizli Bahçesi

Moda’nın Gizli Bahçesi

Gizli diyoruz çünkü mekan şehrin ortasında olmasına rağmen bahçesi karmaşadan uzak, sakin ve huzurlu. Bahçenin ortasında bulunan küçük süs havuzunun minik minik şıkırtısı, etrafı saran bitkiler, gölgesinde huzur bulacağınız ağaçlar, tatil köyündeymişsiniz gibi hissettiren şezlong ve şemsiyeler, insanın böyle bir bahçede dış dünyayı unutası geliyor.

Sofa Moda Havuzlu Bahçesi

Moda’da sahil kenarında gibi keyifli hissetmek isteyenler için birebir olan bu mekan kalabalıktan kaçıp kafa dinlemek için de harika bir yer. Kadıköy’de bu kadar sessiz sakin mekan bulmak zor. Hatta burası için tatile gidemeyen yahut tatilden dönüp henüz şehre ayak uyduramayanlar için kurtarıcı bir mekan olduğu da söyleniyor.

Sofa Moda Soğuk ve Sıcak İçecekler

Sofa Moda’da Ne Yenir? Ne İçilir?

İçecek olarak özenle yapılan kokteyller, sıcak ve soğuk kahve çeşitleri; tatlı olarak da cookie, cinnamon roll ve limonlu haşhaşlı kekleri çok lezzetli. Mekan pazartesi günleri kapalı ve salıdan pazara saat 10:00-22:00 arasında self-servis hizmet veriyor.

Sofa Moda Tatlıları

Havaların ısınmaya başlamasıyla Moda’nın gizli kalmış en güzel bahçelerinden Sofa’da harika lezzetlerin tadına bakıp, mekanın tadını çıkarın.

Sofa Moda Adres:

Caferağa, Şair Latifi Sk. No:35, 34710 Kadıköy/İstanbul

Sofa Moda Lezzetleri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir