Moda Nedir Bilmeyen “Zamansız Parçalar”

Moda Nedir Bilmeyen “Zamansız Parçalar”

Zamansız Tesettür Giyim Modelleri 2016

Uzun Soluklu Kullanım

“Herkesin dolabında bir siyah elbise olmalı” klişesiyle açıklanmayacak kadar önemli bir yeri olan zamansız parçaları en baştan ve tek tek ele alıyoruz. Tabii ki siyah bir elbiseyi zamansız parçalara dahil etsek de sadece bununla sınırlandırmak mümkün değil. Zamansız parçalar, kurtarıcı olmakla beraber modayı takip etmeyen, ufak detaylarla farklı stillere bürünebilen modellerdir.

Zamansız parçalar, aşırı klasik olmadığı gibi aşırı spor kıyafetler de değildirler. Peki ama nasıl bir şeydirler? Zamansız parçalar sezon modası olan başka tasarımlarla bir araya getirdiğinizde o ana uyum sağlayacak parçalardır. Zamansız parçaları, bir parçayla sınırlandıramayacağımız gibi birkaç parçayla da sınırlandırmamız mümkün değil. İndirim sezonu gelmişken sizler de alışveriş yapmanın zamanı olduğunu düşünüyorsanız dolabınıza zamansız parçaları ekleyerek uzun soluklu kullanım elde edebilirsiniz.

Zamansız Tesettür Giyim Modelleri 2016

Başrolde Siyah

Siyahtan hiçbir zaman vazgeçilemiyor olması, her sezonda her yıl her mevsim oldukça revaçta olması zamansız parçaların ana zeminine oturtuyor. Siyah elbise, siyah etek, siyah pantolon, siyah gömlek, siyah kaban, siyah hırka… Sade düz tasarımların siyahla buluşuyor olması aşırı klasik ve aşırı spor olmaması her dönem kullanılacak zamansız parçalardan yapacaktır.

Zamansız Tesettür Giyim Modelleri 2016

Elbise: Kuaybe Gider – Satın Al

Yardımcı Ana Renkler

Başrolde oynayan siyaha eşlik eden ana renkler de zamansız parçalara dahil oluyor. Gri, bordo, lacivert gibi renkler de her sezonda karşımıza çıktığından modası geçmeyecektir. Ancak ara renkleri tercih etmeniz zamansız parçalardan çıkmanıza yol açacaktır. Sezonda moda olan hardal, petrol mavisi, marsala gibi renkler her yıl moda olmayacağından zamansız parçalara dahil edilemeyiz. Fakat hatırlatmakta fayda var ki moda değil diye bu tonları önümüzdeki sezonda da kullanamayacak değilsiniz.

Zamansız Tesettür Giyim Modelleri 2016,

Kaban: Nurbanu Kural – Satın Al

Sade Parçalara Yatırım

Zamansız parçalara yatırım yapmak isteyenlerdenseniz dikkat etmeniz gerek bir diğer nokta ise desenli kıyafetlerden uzak durmak. Sezonda öne çıkan ekose desenleri, Osmanlı ve Selçuklu tarzı kaftan tasarımları sizi sezonda oldukça güçlü bir görünüme büründürecekken bir başka sezonda demode bir görüntü oluşturabilir. Tekrar moda olduğu yılları bekleyebilirsiniz. Yatırımınızda sade parçaları seçerek sezonun modası tasarımlarla ya da aksesuarla bir araya getirerek uyum sağlayabilirsiniz.

Zamansız Tesettür Giyim Modelleri 2016,

Trençkot: Şüşütown – Satın Al

Zamansız Dış Giyim Parçaları

Her zaman kurtarıcımız olacak trençkot ve kabanlarınızı zamansız parçalardan seçin. Trençkotta modası geçmeyen düz kesim siyah ya da kahve tonlarını seçebilirsiniz. Kabanda da kullanabileceğiniz bu renklerin yanı sıra kesim olarak bol kesim klasik parçaları seçebilirsiniz. Sezona göre bir araya getireceğiniz şal ve kürk gibi parçalarla da yılın modasına uyarlayabilirsiniz.

Yine modası geçmeyecek dış giyim ürünlerinden yelek ve hırkaları da sade modellerinden seçerek yatırımınıza dâhil edebilirsiniz.

Zamansız Tesettür Giyim Modelleri 2016

Tunik: Nurbanu Kural – Satın Al

Olmazsa Olmaz Tunikler

Siyah elbise, kalem etek, beyaz gömlek gibi zamansız parçalar arasında sayabileceğimiz ürünlere eşlik edecek bir diğer ürün ise ölçülü giyinmeyi seven kadınların da vazgeçilmezi olan tunikler. İndirim sezonunda yatırım yapabileceğiniz ürünler arasında ilk sıralara yerleşecek tunikleri, asimetrik, desenli, çok renkli tasarımlarından ziyade sade bol döküm olanları seçerek zamansız parçalarınıza ekleyebilirsiniz.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir