Moda Fenomenlerinin Tatil Kareleri Takipçilerinin Seyahat Tercihlerini Nasıl Etkiliyor?

Moda Fenomenlerinin Tatil Kareleri Takipçilerinin Seyahat Tercihlerini Nasıl Etkiliyor?

İnstagram Moda Fenomeni Bleumer Tatil Fotoğrafları

Moda fenomenlerinin bir çoğu kıyafet, aksesuar ve makyaj ürünlerinin yanı sıra tatil yerlerinin tanıtımında da yer alıyorlar. Özellikle yaz aylarında, bloggerların farklı şehirlerdeki tatilleri takipçilerinin ilgisini çekiyor ve kişisel tatil seçimlerini de etkiliyor. Çığ gibi büyüyen blogger listelerinde birbiriyle yarışan bir sürü isim görmek mümkün. Eskiden bloggerlar evlerinde bir aynanın önünde kıyafetlerinin resmini çekmekle yetinirlerken şimdi eğer dünyanın en egzotik mekanlarını gezmiyorlarsa, dijital kültürün hızına yetişemiyorlar demektir.

Tabii sosyal medyada bu fenomenlerin sarf ettikleri enerji eğer kazanca dönüşmezse hiç bir anlamı olmaz. Markalar bu sistemi ne kadar hızlı işletebilirlerse o kadar büyük karlara sahip olabilirler. İşte işletme aşamasında teknolojik aplikasyonlar büyük rol oynuyor.

İnstagram Moda Fenomeni Bleumer Tatil Fotoğrafları

Bunlardan birisi hemen hemen bütün moda fenomenlerinin kullandığı LikeToKnowIt. Kullanıcılar ‘bilmek istiyorum‘ anlamına gelen bu aplikasyonun farklı iletişim seçeneklerine üye olarak kullanabilirler. Örneğin email üzerinden kayıt olup, Instagram’da takip ettikleri fenomenler LikeToKnowIt linki ile paylaşım yaptıklarında sadece “like” yani “beğen” düğmesini tıkladıklarında, o paylaşımda yer alan bütün ürünlerin fiyatları ve linkleri otomatik olarak kullanıcılara email üzerinden yollanıyor. Akıllı telefonlarından bu bilgiye ulaşmak isteyen kullanıcılar, LikeToKnowIt aplikasyonunu telefonlarına yükleyip anında bu bilgilere sahip olabiliyorlar.

Moda Fenomenlerinin Tatil Fotoğrafları

İşte aynı konsepti tatillere uygulayan şirketler takip ettikleri fenomenlerin gittiği tatil mekanlarını beğenenler için de bu işlemi daha da hızlandırmışlar. Şöyle ki, en çok paylaşımlarını beğendiğiniz fenomen tam sizin beklentilerinize uyan, harika bir tatil mekanının resmini paylaşıyor. Resmi beğendiğiniz anda direk tatil mekanının rezervasyon sitesine yönlendirilmiş oluyorsunuz. Böylece hiç vakit kaybetmeden sitedeki takvimden tatil günlerinizin rezervasyonunu yapıp, odanızı anında ayırtabiliyorsunuz. İsterseniz bavulunuzu favori bloggerinizin tatilde giydiği ürünlerle doldurun ister dolabınızdaki kıyafetleri hazırlayın.

Moda Fenomenlerinden Rizky Amelia Tatil Fotoğrafları

Kapitalistik dijital sistemde hayat hızlı ve bir o kadar da kolay. Kullanıcıları için artık sadece kıyafet almalarına değil, dünyanın farklı yerlerini keşfetmelerine bile aracı olabiliyorlar. Belki faydalı olabilecek bu teknolojik çağda kendimizi kaybetmemek için dikkat etmemiz lazım. Yoksa bir bakmışız, hiç tahmin etmediğimiz bir mekana ışınlanıp fenomenler dünyasında kendimizi fotoğraf paylaşırken buluvermişiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir