Moda Dünyasının 6 Farklı Kadın Karakterinden Hangisi Sensin?

Moda Dünyasının 6 Farklı Kadın Karakterinden Hangisi Sensin?

2016 Tesettür Giyim Tarzları

Geçtiğimiz sezon iki zıt karakterde kadına ithafen stiller sunan moda otoriteleri, 2016 ilkbahar yaz sezonunda tam 6 farklı kadın karakterine hitap ediyor.

Yeni sezonda tüm tasarımcılar bizi bireyselliğe davet etti. Sonsuz İyimser, Siber Punk, Şehirde İdealist, Yeni Bohem, İngiliz Gülü ve Zirvedeki Kadın isimleriyle yeni sezona damgasını vuracak bu kadın karakterlerine yakından bakalım. Bu farklı kadın karakterleri kimdir, özellikleri nelerdir, nasıl giyinir ve nasıl bir stile sahiptir? Kim bilir tüm bu soruların yanıtlarına baktığınızda birinde de kendinizi bulacaksınız…

2016 Tesettür Giyim Tarzları

1. Sonsuz İyimser: O, çocuklarını okula bıraktıktan sonra kendine vakit ayıran, gönüllü olarak katıldığı dernek ve yardım kuruluşlarının aranan ismi… Tüm kadınlar tarafından kıskanılacak derecede iyimser olan bu kadın karakteri her şeyiyle en iyi. Koyu renk spor kıyafetlerin içinde son derece cool ve rahat bir görünüm sergileyen Sonsuz İyimser Kadınlar beslenme düzenlerine de son derece sikkat ederler. Glütensiz kurabileyer pişirecek kadar… O sempatik ve her daim güler yüzlü ifadesiyle pozitif enerji yayan atletik bir kadın. Peki, sonsuz iyimser kadının görünümü nasıldır? Cevabı aşağıda hemen aşağıda.

2016 Tesettür Giyim Stilleri

Nasıl Giyinir? Çizgili parçalar, polo yakalar bu karakterin anahtar parçaları. Bitmek bilmeyen enerjisine yardımcı olabilecek sportif takımlar ise vazgeçilmezi. Ofiste ise atletik bir bluz ya da sportif detaylı bir elbiseyi blazer ceketle tamamlamak yeterli gelecektir.

2016 Tesettür Giyim Tarzları

2. Siber Punk: Giyilebilir teknolojinin hayat bulduğu kadın karakteri! Çoğu zaman meraklı, araştırmacı, meşgul en önemlisi de her an her şeye hazırlıklı. Lüks tanımına giren bu kadının yanında yedek şarj aleti taşımasına gerek yok çünkü zaten çantasının içinde montelenmiş bir tanesine sahip.

2016 Tesettür Giyim Stilleri

  • Gizli Düğmeli Tunik: Missmira – Satın Al
  • Metalik Sırt Çantası: Charvila – Satın Al

Nasıl Giyinir? Işık tabanlı sandaletler, metalik dokulu parçalar, giyilebilir teknolojinin son ürünleri olan çantalar, giysiler ve aksesuarlar radarına giren parçalar arasında yer alıyor. Teknolojiyle arası son derece iyi olmasına karşın yumuşak dokulu parçalara da şans veriyor.

2016 Tesettür Giyim Tarzları

3. Şehirli İdealist: Bu kadın karakteri son dakika haberleriyle ve duygu değişimiyle o kadar meşgul ki herhangi bir daveti yanıtlayacak vakti yok. Şehir disiplininin yanı sıra önem verdiği şeylerle ise bağını asla koparmayan Şehirde İdealist Kadını, hafta sonu doğa ile baş başa ya da o çok aradığı romanı okurken bulabilirsiniz.

2016 Tesettür Giyim Stilleri

Nasıl Giyinir? Zahmetsiz temel parçalar şimdilerde yeniden moda. Bu ise en çok şehirde idealist kadın akrakterine yarayacak. Bol pantolonlarla kombinlediği uzun kaplar mükemmel görünümü için yeterli. Süet anvelop etek de favori parçaları arasında. Ayrıca şehirde gezerken  dökümlü bir bluzla da bu eteği kullanmayı çok seviyor.

2016 Tesettür Giyim Tarzları

4. Yeni Bohem: Karmaşık desenler ondan sorulur! Upuzun eteklerle çabasız şıklığı yakalar. O festivalden, o bienale giderken görebilirsiniz. Entelektüel yaşam tarzıyla nerede olduğunu tahmin etmekle hiç uğraşmayın, sosyal medyayı aktif biçimde kullanan bu kadını kişisel hesaplarından takip ettiğinizde an be an paylaşım yaptığını göreceksiniz.

2016 Tesettür Giyim Stilleri

Nasıl Giyinir? Bu kadının ruhundan ilham almak isterseniz abartılı grafik desenlerine, dantellere ve iddialı aksesuarları kullanma konusunda uzmanlaşmalısınız. Bu stil kendisine dayatılan giyim kurallarını reddeden, kendine has, öz güvenli ve gösterişli kadınlar için.

2016 Tesettür Giyim Tarzları

5. İngiliz Gülü: Hafif, uçuş uçuş, renkli ve desenli… Hafif olan her şeyi başına taç eden bu kadın için romantizm yaşamının tam ortasında yer alıyor. Her zaman doğru olan şeyi yapmayı yaşam felsefesi haline getiriyor. Bu karakter kadınlığın da feministliğin de arkasında duruyor. Sevimli olmaktansa hiç korkmuyor.

2016 Tesettür Giyim Stilleri

Nasıl Giyinir? Fırfırlar, kurdeleler, çiçek desenleri, hafif kumaşlar, iç açan renkler… Yaz çiçekleri yazı tatlandırmak içindir anlayışıyla modaya da bunu yansıtan bu kadın nostaljik bir dönüşümün de kilit anahtarı. Yeni açan pembe çiçeklerin güneşi üzerinizde parlamasına izin verin.

2016 Tesettür Giyim Tarzları

6. Zirvedeki Kadın: İşinde zirveyi görmüş ve ne istediğini çok iyi bilen bir kadın düşünün. O iddialı tasarımlara aşık! Detaylarıyla dikkat çeken parçalar tam da onun için. Bu kadını sokakta gördüğünüzde gözlerinizi alamazsınız. Klasik kesimler, ipekler ve satenlerle hazırlanan tasarımlarla her yerde adından çokça söz ettirir. Çok titiz ve dikkatli bir alfa kadını, aynı zamanda da inanılmayacak derecede duygusal.

2016 Tesettür Giyim Stilleri

  • Siyah Şifon Tunik: Armine –  Satın Al
  • Boncuk İşlemeli Tunik: Armine – Satın Al

Nasıl Giyinir? İşin sırrını giyimden ziyade tavırda saklı olduğunu çok iyi biliyor. Her zaman karşılayabileceğinizin en iyisine yatırım yapın anlayışıyla son derece özenli bir giyim tarzına sahiptir. Kırmızı ve siyah favori renkleri arasında yer alıyor. Dizginleri elinde tutmayı seven güçlü parçalarla her daim zirvede olmayı seviyor.

Fotoğraflar: Dalal AlDoub, Megaiskanti, Dina Tokio, Dian Pelangi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir