Minimalist Stil Nasıl Oluşturulur?

Minimalist Stil Nasıl Oluşturulur?

Tesettür Giyim Önerileri 2014

Son yılların hızlı yükselen trendler arasında yer alan minimalist formlardaki kıyafetler, biz tesettürlü hanımların da ilgi odağı olmakta.

Abartıdan uzan sade ve minimalist detayları barından bir stil nasıl oluşturulur diye merak ediyorsanız tüm ipuçları bugünkü yazımızda olacak. Bu yaz sizler de minimal formlardaki kombinleri özellikle yapmalısınız.

Tesettür Giyim Önerileri 2014

Kombininizdeki fazlalıkları yok edin

Minimalist bir kombinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu tüm fazlalıklardan kurtulmaktır. Karmaşık desenler, abartılı takılar ve karmaşık kombinlerin minimal bir stilde asla yeri yok unutmayın. Öncelikle kendinize minimalist parçaların hakim olduğu bir gardrop hazırlayın. Tek renk uzun etekler, sade tunikler, abartısız elbiselerle işe başlayabilirsiniz.

Tesettür Giyim Önerileri 2014

Renkleri kullanırken dikkat edin

Abartısız şıklıkta ilk karar vereceğiniz konu renklerdir. Birbiri ile uyumlu soft tonları kullanabileceğiniz gibi, siyah ve beyazın muhteşem uyumu ile oluşturacağınız kombinlerle de ilk işe koyulabilirsiniz. Eğer canlı renklerden minimalist formlarda bir kombin oluşturmak istiyorsanız en fazla üç rengi tercih edebilirsiniz.

Tesettür Giyim Önerileri 2014

Sade aksesuarları tercih edin

Kıyafetlerinizi tamamlayan aksesuarlar da bu trendde çok önemli. Tak takıştır felsefesini bir kenara bırakarak, sizi ifade eden sade ve az sayıda aksesuarlarla minmal formlardaki bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Işıltılı, taşlı, parlak aksesuarlar yerine daha zarif ve sadece tasarımı ile öne çıkan aksesuarlar minimal kombinlerde tercih edeceğiniz modeller arasında yer almalı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir