Mihrabat Korusu Restoran İstanbul’un Tüm Güzelliğini Sunuyor

Mihrabat Korusu Restoran İstanbul’un Tüm Güzelliğini Sunuyor

mihrabad korusu restoran2

Yüzyıllar boyu mehtaplı gecelere  şahitlik eden Mihrabat Korusu; eşsiz boğaz manzarası ve geniş hizmet yelpazesi ile tüm ziyaretçilerini memnuniyetle ağırlamaktadır.

Kanlıca’nın bir diğer güzelliği de Fıstıklı yokuşundan körfeze inen alanda I. Mahmut zamanında kurulan ve padişahlar tarafından büyük ilgi gören Mihrabat Korusu’dur. Mihrabat Korusu’na, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılarak III. Ahmet’e armağan edilen Mihrabat Kasrı’nın adını verdiği iddia edilir.

Ne yazık ki Mihrabat Kasrı yeniçeri isyanıyla bir hafta içinde yakılıp yıkılarak yok olmuştur. Mihrabat Korusu görkemli tarihine rağmen giderek küçülmüştür.

mihrabad korusu restoran3

Mihrabat Korusu’nun hemen girişine, boğazın en hakim noktasına yerleştirilmiş restaurantın mönüsü birbirinden farklı zengin seçenekleri ile her damak zevkine hitap ediyor. Ispanaklı levrek flatodan kuzu tandıra, Türk ve Dünya mutfağının özel sunumu ve farklı lezzeti ile özel “Mihrabat special”lerine kadar çeşit çeşit lezzetlerin sunulduğu restaurantta, et ve balık ızgaralarının yanısıra çömlekte özel olarak mayalanmış Kanlıca yoğurdu da bulunuyor.

mihrabad korusu restoran1

Bahçe bölümüyle birlikte bin kişiye kadar hizmet verebilen mekân; düğün, sünnet, nişan ve iş toplantıları için sıkça tercih ediliyor. Ailelerin gözü arkada kalmadan gönül rahatlığıyla eğlenebilmeleri için hafta sonu düzenlenen organizasyon ve eğlencelerde çocuklarla ilgilenecek animatörler de bulunuyor. 350 araçlık otopark alanıyla konuklarına otopark stresi yaşatmayan işletmenin, pazar brunch büfesi özellikle tercih ediliyor.

Hem görünüme hem de lezzete önem verenler için hamur işleri ve tatlıların da yeraldığı şık bir bruncha rağmen hâlâ “karnım tok” diyorsanız sizin için de farklı alternatifler bulunuyor. Örneğin restaurantın hemen yanıbaşında yeralan otantik sedir ve minderlerle dekore edilmiş cafesinde boğazın maviliklerine karşı nargilenizi tüttürebilir ya da kuş cıvıltıları eşliğinde gazete-dergi standından seçtiğiniz bir yayını okurken sıcacık bir bardak çay yudumlayabilir, dizüstü bilgisayarınızla kablosuz internetten yararlanabilirsiniz.

mihrabad korusu restoran5

Mihrabad Korusu Restoran
Adres: Mihrabat Caddesi No: 50 Kanlıca İstanbul
Tel: (0216) 425 86 16 Pbx
Fax: (0216) 322 36 48

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir