Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Mezopotamya’da Mistik Bir Konaklama Adresi: Mardin İpekyolu Misafir Evi

Mezopotamya’da Mistik Bir Konaklama Adresi: Mardin İpekyolu Misafir Evi

Mardin İpekyolu Misafir Evi

Doğu’nun en güzel şehirlerinden birisi olan, ve her daim ziyaretçilerine mistik havası ve tarihe tanıklık eden yapılarıyla büyülü bir dünyanın kapılarını aralayan Mardin’de, 300 yıllık taş binada hizmet veren bir misafirhane mevcut: Mardin İpekyolu Misafir Evi.

Şehir merkezinde, Mardin hava alanına 17 km uzaklıkta bulunan bu tesis, şehir dışından hatta yurt dışından gelecek misafirleri için de ulaşım sıkıntısı yaşatmıyor. Sıkışık ve daraltılmış şehir evlerinden farklı olarak yüksek tavanlı odalar, Mardin’in eski evlerinden toparlanmış orijinal mobilyalar, antik havayı ve tarihi dokuyu bozmadan sağlanan konforlu konaklama imkanları, çiçeklerle ve yeşilliklerle çevrili, sakin ve huzurlu bir bahçe ve özellikle akşamları keyfine doyulmaz bir hale gelen Mardin manzaralı terasla misafirlerinden tam not alan bir yer burası.

Mardin İpekyolu Misafir Evi

İşletmesinin İpekyolu Kadın Kooperatifi tarafından yapılması da kadınlara bir çok imkan verilmesini sağlıyor. Yöredeki kadınların ürettiği eserler hediyelik ürün dükkanında satılıyor. İşletme Kadın ve Çocuk Merkezleri’ne de yardım ederek, kazancın böyle güzel bir amaçla değerlendirilmesini sağlıyor.

Mardin İpekyolu Misafir Evi

Kadın elinin değdiği her şeyin güzelleştiğini ispatlayan bir işletme

Bu vatanın kadınlarının isteyip de başaramadığı hiç bir şey olmaması gerçeğini bir kez daha bizlere gösteren Mardin İpekyolu Misafir Evi, böylesi tarihi bir mekanın yapısını bozmadan konforlu bir konaklama imkanı sağlıyor. Misafirhanede 9 oda ve 30 kişi ağırlama kapasitesi bulunuyor. Tek, çift yada aile olarak konaklamak isteyenler için 20 metrekarelik aile odaları ve ekonomik odalar, 40 metrekarelik double odalar ve 15 metrekarelik tek kişilik oda seçenekleri bulunuyor.

Mardin İpekyolu Misafir Evi

Odalarda TV, internet, merkezi klima, kahve makinesi, çocuk yatağı gibi imkanlar misafirlerin hizmetine sunuluyor. Mekanın oldukça hijyenik oluşu, açık büfe kahvaltılarının cezbedici güzelliği ve Mezopotamya’nın kalbindeki muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerinden tam puan alan işletmenin güler yüzlü ve ilgili çalışanları da kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi garanti ediyor. Kadınlara destek amaçlı yapılan organizasyonlar ve satışlar ise çok güzel bir dayanışma ve yardımlaşma atmosferinin oluşmasını sağlıyor. Bunlara ek olarak, maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarına ücretsiz okul öncesi eğitimler de burada veriliyor.

Mardin İpekyolu Misafir Evi

Ülkemizin doğusunda, bir çok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi ve taş yapılarıyla anlatacak çok hikayesi olan bir yer Mardin. Bu hikayeleri yerinde dinlemek, tarihi havayı konforundan ödün vermeden soluklamak ve kadınlara ve imkanı olmayan ailelerin çocuklarına hem destek olmak hem de eğitimler vererek gelişmelerini ve güçlenmelerini sağlamayı amaçlayan bir işletmenin bu önemli politikasında pay sahibi olmak isteyenler için Mardin İpekyolu Misafir Evi kaçırılmaz bir fırsat. Her mevsim tercih edilebilen, farklı ve özel bir deneyim yaşama fırsatı sunan böylesi bir tesisi biz de tavsiye ediyoruz.

Mardin İpekyolu Misafir Evi

Mardin İpekyolu Misafir Evi İletişim
Adres: Şar Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, 228 Sokak, No:6, Merkez/Mardin
Tel: (0482) 212 14 77

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *