Mercedes-Benz Fashion Week’te 1. Günü Geride Bıraktık!

Mercedes-Benz Fashion Week’te 1. Günü Geride Bıraktık!

Mercedes-Benz Fashion Week günlerinde 2014-2015 Sonbahar/Kış koleksiyonlarının sunulduğu defilede 1.günü geride bıraktık. Önde gelen tasarımcıların katıldığı Mercedes-Benz Fashion Week programında renkli anlar yaşandı. Ayrıca dünyaca ünlü top model Georgia May Jagger‘de Fashion Week kampanyasında objektiflere poz verdi.

Jale Hürdoğan İstanbul Fashion Week

10 Mart defile programının ilk günü tasarımlarını sergileyenler, Jale Hürdoğan, İpek Arnas, DB Berdan, Şafak Tokur, Tuba Ergin ve Atıl Kutoğlu oldu. Jale Hürdoğan’ın ‘LOVE at First Taste’ koleksiyonunda Derya Şensoy’da podyuma çıktı. Sezon trendi metalik parlıklıktan etkilenen tasarımcının koleksiyonunda, kumaşların rahat formlarındaki kabarık şık elbiseler dikkatimizi çekti. Ayrıca koleksiyon kadınların feminen yönüne de vurgu yapmakta.

İpek Arnas İstanbul Fashion Week

İpek Arnas defilesinde modern çizgiler öne çıkıyor. Casual parçalardan oluşan koleksiyonda boğazlı kazaklar, pilise etekler, deri detaylar, bol kesim pantolonlar, kışın vazgeçilmezi olan kalın örgü modeller dikkat çeken tasarımlar arasında oldu. Pelerin detaylı üstler de bizim en beğendiğimiz parçalar arasındaydı.

Fashion Week günlerinde bir diğer tasarımcı ise Şafak Tokur‘du. Erkeklerin sonbahar kış sezonunda hangi modelleri giyeceğini gördüğümüz koleksiyonda zırh görünümlü kapitone parçalar önemli tasarımlar arasındaydı. Ayrıca tüvit kabanlar ve pantolonlar sıcak geçecek bir kışın habercisi oldu.

Tuba Ergin İstanbul Fashion Week

Siyah rengin ağırlıkta olduğu Tuba Ergin Koleksiyonunda dikkat çeken en önemli detay deriler ve metalik parlak kumaşlar. Ayrıca drape kollar, elektronik board baskılar, püsküller şık ceketler koleksiyonun önemli parçaları arasında. Tuba Ergin 2014 Sonbahar Kış koleksiyonu da en dikkat çeken tasarımlar arasına oldu diyebiliriz.

Atıl Kutoğlu İstanbul Fashion Week

Atıl Kutoğlu İstanbul Fashion Week

Merakla ve heyecanla beklediğimiz Atıl Kutoğlu defilesine ise hayran kaldık. Rengarenk tasarımlar ruhumuza hitap etti adeta. Koleksiyonu Larissa Marolt, Özge Ulusoy, Merve Büyüksaraç, Ebru Öztürk olmak birçok bayan model ve 14 erkek manken, 85 parçalık koleksiyonu moda severlerin beğenisine sundu.

Atıl Kutoğlu İstanbul Fashion Week

Atıl Kutoğlu İstanbul Fashion Week

Payetler, desenler, grafiksel kumaşlar ve gökkuşağı tonlarının betimlendiği koleksiyon geceye damgasını vurdu.

Yorumlar

“Mercedes-Benz Fashion Week’te 1. Günü Geride Bıraktık!” için bir cevap

  1. […] İstanbul Fashion Week tüm hızıyla devam ederken, moda editörümüz Türkan Eraslankılıç etkinliğin 2. gününde boy gösteren modacıların yeni koleksiyonlarıyla ilgili izlenimlerini aktarmaya devam ediyor. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir