Mercedes Benz Fashion Week’den 2.Gün İzlenimlerimiz

Mercedes Benz Fashion Week’den 2.Gün İzlenimlerimiz

İstanbul Fashion Week Ayhan Yetgin

İstanbul Fashion Week tüm hızıyla devam ederken, moda editörümüz Türkan Eraslankılıç etkinliğin 2. gününde boy gösteren modacıların yeni koleksiyonlarıyla ilgili izlenimlerini aktarmaya devam ediyor.

Mercedes Benz Fashion Week günleri son hız devam ediyor. 2. gün defile programı yine çok yoğundu. Selma Devlet, Özlem Ahiakın, Emre Erdemoğlu, Ayhan Yetgin, Vanessa Sason, Selim Baklacı, Lug Von Siga, Nian, Mehtap Elaidi ve Özgür Masur tasarımları rüzgar gibi esti.

İstanbul Fashion Week Ayhan Yetgin

Selma Devlet

Selma Devlet koleksiyonunda mavi kelebek figürü detay olarak dikkat çeken parçalar arasındaydı. Doğal renklerin hakim olduğu koleksiyonda, dekolte ve feminen vurgular öne çıkıyor. Siyah, gece mavisi, yosun yeşili renklerle etkinleştirilen koleksiyonda kalın topuklu bootiler de tamamlayıcı detay olarak defilede karşımıza çıkıyor.

İstanbul Fashion Week Ayhan Yetgin

Özlem Ahiakın

Örme ve dökümlü kumaşların modern tasarımlarla yorumlandığı Özlem Ahiakın defilesi de görülmeye değerdi. Püsküller ve parlak kumaşların tasarımlardaki yorumu koleksiyonun çizgisinin trendleri gösterdiğinin simgesiydi. Vanessa Sason tasarımlarında ise dekoltenin fazla abartlılı işlendiğini söyleyebiliriz.

İstanbul Fashion Week Ayhan Yetgin

Selim Baklacıgil

Taba, bordo ve beyazın hakim olduğu Selim Baklacı tasarımlarında sportif bir stilin esintisinde deri detaylar ve kapüşonlar öne çıkan parçalardı. Türk Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı olan Mehtap Elaidi’nin, keraitif yeteneğine tasarımlarında şahit olduk diyebiliriz. Pamuk saten, beyaz payet, kürkümsü malzeme ile krep detay ve kumaşların gömleklerdeki şahane yorumu görülmeye değerdi.

İstanbul Fashion Week Ayhan Yetgin

Son olarak Özgür Masur defilesi ile Mercedes Benz Fashion Week günlerinden 2. si de son buldu.

Yorumlar

“Mercedes Benz Fashion Week’den 2.Gün İzlenimlerimiz” için bir cevap

  1. […] Mercedes Benz Fashion Week İstanbul‘u geride bıraktık. Sonbahar-Kış 2014 koleksiyonlarının sunulduğu moda haftası renkli görüntülerle son buldu. Her detayını sizlere sunduğumuz defilelerin birkaçını mercek altına aldık. Gelin şimdi birlikte inceleyelim. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir