Fashion Week İstanbul’dan Geriye Kalanlar

Fashion Week İstanbul’dan Geriye Kalanlar

Fashion Week İstanbul'dan Geriye Kalanlar

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul‘u geride bıraktık. Sonbahar-Kış 2014 koleksiyonlarının sunulduğu moda haftası renkli görüntülerle son buldu. Her detayını sizlere sunduğumuz defilelerin birkaçını mercek altına aldık. Gelin şimdi birlikte inceleyelim.

Mercedes Benz Fashion Week’i geride bıraktık. 13 Mart’ta: Çiğdem Akın, Giray Sepin, Nihan Peker, Merve Bayındır, Arzu Kaprol ve Tanju Babacan defileleri vardı. Tüm tasarımcıların özel defile programlarında modeller renkler, kumaşlar ve özel detaylar tasarımlarda dikkatleri üzerine topladı.

Fashion Week İstanbul'dan Geriye Kalanlar

Çiğdem Akın koleksiyonunda siyahın ağırlığı hissedilmekle birlikte konrast renk olarak beyaz da tasarımlarda fazlasıyla görülmekteydi. Şehirli ve her yaşa hitap eden koleksiyon moda severler tarafından beğeniyle karşılandı.

Fashion Week İstanbul'dan Geriye Kalanlar

Bir değer merakla beklediğimiz tasarımcılardan birisi de Nihan Peker‘di. Pastel ve parlak renk tonlarının hakim olduğu koleksiyonda Suzanne Lenglen’den yola çıkılıyor. Sade ve minimalist detaylar Nihan Peker koleksiyonunda en beğendiğimiz detaylardı. Ayrıca Arzu Kaprol’un Army Of Love temalı tasarımları da şık detaylarla beğendiğimiz sunumlar arasındaydı.

Fashion Week İstanbul'dan Geriye Kalanlar

13 Mart defile programında merakla beklediğimiz bir diğer tasarımcı Tanju Babacan‘dı. Koleksiyon rengarenk sunumla karşımıza çıkarken, kadife Tanju Babacan koleksiyonu ile son yılların en özel tasarımlarında yeniden sanki hayat bulmuş gibiydi. Yuvarlak detayların hakim olduğu Tanju Babacan koleksiyonunda ayakkabı ve şapka görüntüsü altındaki kostümler defilenin en dikkat çeken parçaları arasında yer aldı.

İstanbul mercedes benz fashion week günlerinde 14 Mart programında; Gülçin Çengel, Burçe Bekrek, Zeynep Mayruk, Ece Gözen ve Zeynep Erdoğan’ın tasarımlarının sunumları vardı. Yine heyecanlı, renkli ve yoğun bir günde sonbahar kış sezonunda bizi hangi trendlerin ve tasarımların beklediğini de bir kez daha görmüş olduk.

Fashion Week İstanbul'dan Geriye Kalanlar

Vintage akımının hissedildiği Gülçin Çengel defilesinde tek renk tasarımlar deri parçalarla kombinlendi. Burçe Bekrek’in siyah rengin hakim olduğu koleksiyonunda kapitone, saten, deri ve tül detaylar anahtar parçaları oluşturuyordu. Ece Gözen Koleksiyonunda dekolte ve feminenlik vurgusu tasarımlarda fazlasıyla etkiliydi.

Fashion Week İstanbul'dan Geriye Kalanlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir