Mengen Çiftlik Et Mangal: Bolu’ya Yolu Düşenlerin Uğrak Yeri

Mengen Çiftlik Et Mangal: Bolu’ya Yolu Düşenlerin Uğrak Yeri

Mengen Çiftlik Et Mangal Şömine Başında Yemek

Aşçılarıyla, dillere destan yemekleriyle, el lezzeti ile büyüleyen halkıyla meşhur Bolu-Mengen’de, sadece bu mekana uğramak için kilometrelerde yol gitmeyi göze aldıran bir yer mevcut: Mengen Çiftlik Et Mangal. İsmine bakınca sadece et ve çeşitlerini bulabileceğinizi düşünüyorsanız, bir hayli yanılıyorsunuz demektir. Bol çeşitli kahvaltısı, enfes salataları ve turşuları ile mideleri de yüzleri de güldüren bir yer. Onları güldürmek isterken, cepleri de ağlatmayan cinsten hem de! Mekanla ilgili detaylar için böyle buyurun.

Mengen Çiftlik Et Mangal Kuzu Tandır

Kuzu etinin en leziz hali

Mekanın en sevilen, en çok tercih edilen, favoriler arasına alınan yemekleri kuzu incik ve tandır oluyor. Taze ve lezzetli etlerle hazırlanan, özel soslar ve pişirme yöntemleriyle servise sunulan yemekler, misafirlerin de yüzlerini güldürüyor. Bunun haricinde lezzetli sucuklarıyla da beğenileri toplayan restoran, Bolu-Mengen’e yolu düşenlerin uğrak yeri haline gelmeyi başarıyor. En göze çarpan seçenek ise hiç kuşkusuz fırında saatlerce pişip, üzerine bir de bakır tencere ile közde iyice lezzet bulması sağlanan kuzu tandır oluyor. Yöresel ürünler, ev yapımı yoğurtlar, organik seçenekler ile keyifli bir yemek deneyimi sunan mekan, unutulmaz arasına kısa sürede giriyor.

Mengen Çiftlik Et Mangal Kahvaltı

Kahvaltısıyla da ön planda

Mekanın doğal, yöresel ve organik ürün kullanma politikası elbette ki kahvaltılıklara da yansıyor. Kahvaltı sofrasında yöreye ait lezzetler, hepsi doğal ve organik kahvaltılıklar yerini alıyor ve güne keyifli bir başlangıç yapmayı garantiliyor. Kışın iç mekanda yer alan soba ve kuzineyle otantik ve samimi bir ortam kuran işletme, gün be gün artan ünü dolayısıyla da özellikle hafta sonları kalabalık oluyor. Yakın illerden ve özellikle İstanbul’dan hafta sonu kaçamağı yapanlar, soluğu bu keyifli mekanda alıyor. Ünü il sınırlarını aşan bu işletme de müşterilerini memnun göndermeyi başarıyor.

Mengen Çiftlik Et Mangal Şömine ve Kuzine

Kışın Şömine-Kuzine, Yazın Yeşil Bahçe-Hamak Keyfi

Kışın şöminesi-kuzinesi, yazın yemyeşil bahçesi ve hamaklarıyla dört mevsim gönülleri fetheden Mengen Çiftlik Et-Mangal, geçerken uğrayanların, sırf buraya gitmek üzere yola çıkanların, yolunu buraya uğramak için bir miktar saptıranların ve lezzetli bir et yemenin hayalini kuranların varış noktası oluyor. Aşçılar diyarı Bolu-Mengen’in bu çok sevilen mekanını ziyaret etmeniz de bizden size tavsiye…

Mengen Çiftlik Et Mangal Bahçede Kahvaltı

  • Mengen Çiftlik Et Mangal İletişim:
  • Adres: 14860 Demirciler Köyü/Mengen/Bolu

Mekan ve Seyahat Editörü Esra Ünal

Mengen Çiftlik Et Mangal Şömine Başında Et Pişirme ve Yemek

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir