Mendel’s Cafede Badem Şekerinden Çikolata Dünyasına Yolculuk

Mendel’s Cafede Badem Şekerinden Çikolata Dünyasına Yolculuk

Mendel's Cafe

Mendel’s Cafe‘nin hikayesi Mardinli bir şeker tüccarının bademleri şekerle kaplayıp, insanlara ikram ettiğinde mutluluklarını görmesiyle başlıyor. Ailecek kurdukları pastanelerinde nesiller boyu, tatlı bir ikramla gülümseyen yüzlerin çoğalması ve mutluluğun daha çok insana yayılması için her gün çeşit çeşit tatlar üretmeye devam ediyorlar. En büyük arzuları ise bu mis kokulu mekanda, çikolata tutkunları için bir şeyler üretmek ve çikolatanın büyülü dünyasını herkesle paylaşmak.

Mendel's Cafe

Neden Gitmeli?

Günlük olarak hazırladıkları taze çikolatalar, birbirinden lezzetli çikolatalı tatlılar ve kahve tutkunlarının çok seveceği kaliteli kahve çeşitlerinden tatmak için Mendel’s sizleri bekliyor.

Mendel's Cafe

Ne Yemeli?

Yolunuz Beşiktaş Akareter’e düşerse fıstıklı Mendel’s pandispanyası üzerinde muz ve çilek ile sunulan Mösyö Gustave‘layı tatmadan dönmeyin. Lezzetinin sırrı eritilmiş Belçika çikolatasında saklı olan bu nefis tatlı sizi sizden alıp götürecek.

Mendel's Cafe

Çilekli pastanın eritilmiş gerçek beyaz Belçika çikolata ile buluştuğu Saint Germain‘de, mekanın sevilen lezzetlerinden bir diğeri. Çilek ve çikolata uyumunu sevenler bu tatlıya asla hayır diyemeyecek.

Mendel's Cafe

Brownie üzeri gerçek dondurma, eritilmiş sıcacık Belçika çikolatası üzerine de tamamlayıcı olarak Antep fıstığı ve kavrulmuş fıstıkla bir lezzet şöleni Sizzling Brownie‘nin servis edilirken çıkan cızırtı sesi, yolunuz düşmese bile sizi Mendel’se davet ediyor. Bu sese muhakkak kulak verin.

Mendel's Cafe

Kek, pastacı kreması ve frambuaz taneleriyle eritilmiş çikolatanın enfes buluşmasından oluşan Agatha Zero ile lezzetin zirvesine ulaşacaksınız. Ayrıca macaron arası fıstık, karamel ve çikolatalı dondurmalarla dolu bir MacaDon ya da muz, çilek, karamel, doğal şanti, mini pandispanya ve ertilimiş çikolatadan oluşan Mendel’s Cup da mekanın favori tatlıları arasında yer alıyor. İşin aslı çikolata tutkunlarının Mendel’s Cafe‘ye gitmesi için pek çok sebep var.

  • Cafe Mendel’s İletişim: 
  • Adres: Şair Nedim Cd. No:18 Akaretler/ Beşiktaş
  • Telefon: 0 212 258 42 22

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir