Mehtap Elaidi İki Sezonu Birden Selamlayan İki Farklı Koleksiyonla Karşımızda

Mehtap Elaidi İki Sezonu Birden Selamlayan İki Farklı Koleksiyonla Karşımızda

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Elbise

Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 10 Ekim Perşembe günü Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki iki farklı mekanda gerçekleşen iki ayrı sunumla, iki farklı sezona dokundu. “See now; Buy now” konseptiyle sunulan Mehtap Elaidi X Lenzing™ Eecovero™ iş birliğine ait sezonsuz bir kapsül koleksiyonun sunumuna, ardından da Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyon defilesine katılan davetliler arasında Ahu Yağtu, Hakan Yıldırım, Özgür Masur, Emel Ayaydın, Pınar Tezcan, Nefise Karatay ve Ece Yosmaoğlu gibi isimler bulunuyor.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Bluz ve Ceket

Mehtap Elaidi’nin, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 14. sezonunda sunduğu İlkbahar/Yaz 2020 #journeyME isimli koleksiyonu, İstanbullulara yakında ve hızlı kaçamak olanağı sunan eşsiz Prens Adaları’ndan ilham alıyor. Defile için Sakıp Sabancı Müzesi’nin Fıstıklı Teras’ında yaratılan özel ada atmosferi ise, katılan misafirlere tatlı bir Ekim akşamında hafızalara kazınan keyifli anlar yaşattı.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Elbise

Mehtap Elaidi, İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda feminen siluetleri daha sert kumaşlarla buluşturarak koleksiyonda ironik bir kontrast yaratıyor. İstanbul’un şehir siluetini desene taşıyan Mehtap Elaidi ve tasarım ekibi, bu ve bir sürü renkli deseni koleksiyona eğlenceli bir bileşen olarak ustalıkla ekliyor. Koleksiyonda nakışlar ve püskül detayları dökümlü kumaşlarla bir arada kullanılarak zıtlık oluştururken, kendini ciddi ölçüde hissettiren koton kumaşlara kırmızı, karamel, pembe, mint ve bej tonlarından oluşan bir renk paleti eşlik ediyor.

Mehtap Elaidi’nin ikonik beyaz gömlekleri ise bu sezonda da koleksiyonun ‘olmazsa olmaz’larından. #journeyME koleksiyonunda Catto Catto x Mehtap Elaidi işbirliğinden doğan bir çanta modeli ve SS20 koleksiyonuna eşlik etmesi için tasarlanmış özel desenlerle boyanmış çantalar kıyafetlere eşlik ediyor. Deniz yıldızı, deniz kabuğu, dalga ve güneş desenleri el emeği ile sabo terliklerde de vücut bulup ada meltemlerini yaz sezonuna taşıyor.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Desenli Elbise ve Tunik

Zarif çiçek baskılı minimalist parçalar cesur renk bloklarıyla buluştuğunda, koleksiyonun genelinde oluşan harmoni Mehtap Elaidi kadının stil bütünlüğünü sağlıyor. Görünümleri ise Mon Reve markasının imzasını taşıyan takılar tamamlıyor. Şehir yaşamından adaların rahat sayfiye stiline doğru süzülen #journeyME isimli koleksiyon her zaman olduğu gibi zengin tasarım detaylarını giyilebilir bir boyuta taşıyor.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Kareografi

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2020 defilesinin saç tasarımı Erdem Kıramer ekibine, makyaj M.A.C’in profesyonel makyaj artistlerine, styling’i ise Bengisu Gürel’e ait. Defilenin canlı olarak gerçekleşen müzik performansı Santi & Tuğçe imzası taşıyor.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Elbise ve Tunik-Pantolon

“See now; Buy now” konseptli kapsül koleksiyon: Mehtap Elaidi X Lenzing™ Eecovero™

Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 14. sezon resmi sponsorlarından Lenzing™ Eecovero™ ile iş birliği çerçevesinde Doğanın Renkleri Kaybolmasın adlı kapsül koleksiyonunu da 10 Ekim Perşembe günü Sakıp Sabancı Müzesi içindeki the Seed’de sundu.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Çizgili ve Desenli Elbise

Mehtap Elaidi X Lenzing™ Eecovero™ kapsül koleksiyonu sürdürülebilir yaşam tarzına uygun olarak üretilen ve daha temiz bir çevreyi hedefleyen Lenzing™ Eecovero™ Viskon elyafı içeren kumaşlarla hazırlandı. Sunumla birlikte satışa çıkan bir sezonsuz bir koleksiyon tasarlayan Mehtap Elaidi, sürdürülebilirlik olgusunu, kullanılan kumaşlardan da öteye taşıyarak tasarımda da sürdürülebilirliğe vurgu yapıyor. “See now; Buy now” konseptiyle hazırlanan koleksiyondaki bazı modeller, Elaidi’nin geçmiş koleksiyonlardaki zamansız çizgilerin güncel eğilimlere göre yeniden yorumlanmasıyla bu koleksiyona ekleniyor.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz Pantolon Ceket

Lenzing™ Eecovero™nun kampanyası “Doğanın Renkleri Kaybolmasın”a gönderme yaparak Türkiye’nin nadir ve endemik bitkilerinden esinlenilmiş desen de bu kapsül koleksiyona hareket katıyor. Ayrıca Mehtap Elaidi X Lenzing™ Eecovero™ koleksiyonunda dikkat çeken rengarenk yaprak desenleri de doğanın sunduğu bolluk ve berekete atıfta bulunuyor. Sonbaharın renkleri olan hardal, kiremit ve petrol mavisi ağırlıklı olarak kullanılırken, modellerde büzgü ve drape detayları öne çıkıyor.

Mehtap Elaidi 2020 İlkbahar Yaz - Sedef Avcı

Mehtap Elaidi x Lenzing™ Eecovero™ kapsül koleksiyonun satışından elde edilen gelirin bir kısmı ÇEKÜL Vakfı’nın Eğitim Birimi olan Bilgi Ağacı’nın Ekim-Kasım-Aralık aylarında yürüteceği doğal ve kültürel miras eğitimlerine aktarılacak. Bu iş birliğiyle ilgili paylaşımları sosyal medya #doğanınrenklerikaybolmasın etiketi üzerinden takip edebilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *