Masal Diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island

Masal Diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island

Masal Diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island

Masallar yalnızca çocuk kitaplarında yer alıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Bütün o göz kamaştırıcı masallardaki yerler, burada hemen yanı başımızda da mevcut. İstanbul’un “prenses” adalarından en büyüğü, en çok ziyaretçi çekeni ve tabi ki en çok sevileni Büyükada’da, masallardan esinlenilmiş gibi bir hava estiren bir şekerci dükkanı var: Büyükada Şekercisi Candy Island. Bu mekan için Büyükada’nın en şirin ve tatlı mekanı desek abartmış olmayız çünkü içeri girdiğiniz an pastel tonlarla döşenmiş bir mekan, pembelerin hakim olduğu köşeler, dört bir tarafta şeker ve tatlılarla karşılaşıyorsunuz. Kendinizi bir yetişkin olarak değil, eğlenceli vakitler geçirebilecek bir çocuk gibi hissediyorsunuz burada. İsterseniz seçeceğiniz şekerleri alıp gidebiliyor ya da mekanda daha uzun kalarak şirin mi şirin menüsünden lezzetli bir şeyler seçip mekanın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Masal Diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island

Peri masalı, çikolata rüyası ve bir çok şey

Mekanın menüsüne göz attığımızda ise ev yapımı tatlılar ve limonatalar ilk bakışta dikkatimizi çekiyor. Mekandaki neredeyse her şeyin özel imalat olması da size daha çok güven veren ve daha rahat tüketmenizi sağlayan unsurlardan. Şekerler, tatlılar, limonatalar, ayranlar burada özel olarak hazırlanıyor. Taze çilekli Peri masalı ve Oreolu Çikolata Rüyası ise tadanlardan tam not alıyor. Çilekli, fesleğenli, nane-zencefilli limonata seçenekleri ise sıcak yaz günlerinin serinletici kurtarıcıları oluyor. Çeşitli bitki çayları ve kahve çeşitleri de tatlınızın yanında sipariş verebileceğiniz seçeneklerden.

Masal Diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island

Mekanın tüm şirinliğinin kaynağı olduğu izlenimini uyandıran mekan işletmecileri de bir hayli güler yüzle ve ilgiyle ağırlıyor misafirlerini. Hemen siparişiniz alınıyor, hızla masanıza ulaştırılıyor ve şirin sunumlu tabağınızın keyfini çıkarmanız sağlanıyor. Küçük ve samimi bir ortamda geçirilen böylesi zevkli vakitler de hafızalarda bir daha çıkmamacasına yer ediniyor. Tabi mekana adım attığınız an aklınıza bir daha ne zaman geleceğinizin planlarını getiriyor olması da bu hatıralara zamanla yenilerinin eklenmesini sağlıyor. Böyle tatlı bir mekanın elbette hafta sonları ziyaretçileri bir hayli yoğun oluyor. Bu nedenle yer bulmakta zaman zaman zorluklar yaşanabiliyor.

Masal Diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island

Biz de Büyükada gezinizin, bisiklet keyfinizin ardından yorulduğunuz bir anda, ya da biraz keyif yapmak istediğiniz zamanda Büyükada’nın masal diyarı Büyükada Şekercisi Candy Island’a gitmenizi öneriyoruz. Stresten ve sorunlardan uzaklaşmak, bir süre hayal dünyanızda yaşayabilmek ve mutluluk mekanizmalarınızı aktive edebilmek istiyorsanız burası tam size göre bir yer olabilir.

  • Büyükada Şekercisi Candy Island İletişim:
  • Adres: Maden Mahallesi, Özdemir Sokak, No:8, Adalar/İstanbul
  • Tel: (0534) 735 87 67

Mekan Editörü Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *