Marni 2016 Koleksiyonu ile Yaza Bakış

Marni 2016 Koleksiyonu ile Yaza Bakış

Marni 2016 Resort Koleksiyonu

İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının ve Resort koleksiyonlarının podyumda boy gösterdiği bir dönemdeyiz. Dışarıda kara kış olsa da yaz koleksiyonlarıyla içimizi biraz da olsa ısıtabiliriz.

Resort koleksiyon ya da Cruise koleksiyon kelimelerini sıkça duyuyoruz, okuyoruz. Çoğumuz anlamını bilmiyor. Resort ya da Cruise markaların ara koleksiyonlarına verdikleri genel isimlerdir. Genellikle Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım aylarında çıkar. Kapsül tatil koleksiyonları da diyebiliriz.

Marni 2016 Resort Koleksiyonu

Kış döneminde sıcak tatil bölgelerine yaz döneminde ise soğuk iklim tatil bölgelerine gitmek için çıkartılır. Genellikle büyük global markalar dediğimiz Chanel, Dior, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Valentino, Versace, Donna Karan, Marni vb. tarafından yılda iki kez koleksiyonlarına ek olarak moda severler ile buluşturulur.

Marni 2016 Resort Koleksiyonu

Marni 2016 Resort Koleksiyon: Retro Masum

Marni‘nin sofistike bir çizgisinin olduğunu biliyoruz. Resort koleksiyonunda da aynı hakimiyet geçerli fakat bazı parçalar dışında…

Denim, yüksek belli geniş paça pantolon, kovboy gömleği, süet parçalar… Kısacası resort koleksiyonun içinde hafif bir vahşi batı havası mevcut. Tabii bu saydığımız parçalar için geçerli.

Marni 2016 Resort Koleksiyonu

Yeni sezonunda çokça göreceğimiz elbise içine gömlek trendi Marni 2016 Resort Koleksiyonu‘nda da karşımıza çıkıyor. Desenler rengarenk ve nefis… Ceket, pentolon, gömlek gibi aynı desene sahip parçaları bir arada giymek ve bir bütünmüş hisi vermek koleksiyonun dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hardal sarısı, kiremit kırmızısı, petrol yeşili, leylak ve toprak gibi tonların gerek desenler içinde gerekse bloklar halinde bolca kullanıldığı koleksiyonda favori parça seçmek oldukça güç.

Marni 2016 Resort Koleksiyonu

Saygın, mütevazi ve asimetrik siluetlerin kontrast renkli gömlekler, garfik jakar baskılı çiçek motifli elbiseler ve diz altı etek boyları ile buluşması koleksiyona parlak, masum ama oldukça büyüleyici bir hava katmıştı. Ne diyelim, Consuelo Castiglioni gardıroplardaki boşluğun farkına çoktan varmış…
Marni 2016 Resort Koleksiyonu

Marni 2016 Yaz Koleksiyonu: Sofistike ve Kat Kat

1994 yılında Consuelo Castiglioni tarafından kurulan Marni, her zaman moda dünyasına yön veren güçlü markalardan oldu. Marni, aslında moda markasından daha fazla anlam ifade ediyor. İçgüdüler ile yönetilen özgür düşünce biçimi ve farklı materyallerin ahenk içinde bir araya geldiği oyun alanı. Tamamen sanatsal bir oluşum olmasına rağmen modaya yaklaşımı her zaman duyusal ve esprili. Açıkçası Marni sofistike ve benzersiz markalardan biri. Gelin bu sofistike markanın Milano Moda Haftası’ndaki İlkbahar/Yaz 2016 defilesilesine bir bakış atalım ve muhafazakar kadınların koleksiyondaki hangi parçalardan yararlanabileceğine dair yorumda bulunalım.

Marni 2016 Yaz Koleksiyonu

Consuelo Castiglioni sportif ve oldukça enerjik bir koleksiyonla yaza merhaba diyor. Bütüne baktığınızda legoyu anımsatan bu koleksiyon renk bloklarının üst üste gelmesi ile oluşmuş. Ayrıca koleksiyona baktığımızda tasarımcı, 2016 trendlerinden olan üst üste giyinme fonksiyonunu oldukça sık kullanmış.

Marni 2016 Yaz Koleksiyonu

Elbiselerin içine ince trikolar ya da üzerine asimetrik formda bluzlar… Bol paça pantolonlar, bölünmüş tunikler ve katmanlı elbiseler favorilerimiz arasında. Beyaz, nergis, sarı, domates kırmızısı, siyah, toprak ve mücevher yeşili tonları koleksiyona hakim olan renkler. Her ne kadar bu parçaları giymek cesaret ister gibi görünse de birçok kadının gardıroplarına eklemek isteyeceği bir parça var.

Marni 2016 Yaz Koleksiyonu

Yaz koleksiyonu olur da desen olmaz mı? Bolca mevcut. Özellikle yaprak desenli pantolon-tunik ve etek-tunik takımlar sizi tek parça giymiş gibi gösterecek. Kıyafetler kadar aksesuarlar da oldukça sofistike idi. Bileklere üçlü kombinasyon ile takılan köşeli formdaki bilezikler, zincir saplı poşet çantalar, kese kağıdına benzeyen altın-metalik formdaki çantalar, ön bandı renkli sandaletler ve topuklu ayakkabılar herkesin beğenisini kazandı.

Marni 2016 Yaz Koleksiyonu

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir