Makarna Tutkunlarının Favori Mekanı: Akveren Makarna

Makarna Tutkunlarının Favori Mekanı: Akveren Makarna

Alkolsüz Mekanlar Kadıköy Akveren Makarna

Kimi zaman öğrenci yemeği olarak anılsa da, sofralarımızın en sevdiğimiz seçeneklerinden bir tanesi olan makarna, farklı soslar ve sebzelerle hazırlandığında harika lezzetler olarak ortaya çıkabiliyor. İstanbul Anadolu Yasası alkolsüz mekan keşiflerimizde bu kez lezzetiyle misafirlerini mest eden bir mekan var; Akveren Makarna.

Yapması basit, lezzeti tarifsiz, görselliği eşsiz olan bu yemeği İstanbul’da en iyi yapan yerlerden bir tanesi Akveren Makarna ise, Kadıköy’ün merkezinde aynı kaliteyle yıllardır hizmet vermeye devam ediyor. Çeşit çeşit soslar ve yardımcılarla hazırlanan makarnalar, salatalar, mantılar ve lazanyaları bulabileceğiniz bu mekanın detayları ise yazımızda yer alıyor. İşte makarna tutkunlarının favori mekanı: Akveren Makarna…

Alkolsüz Mekanlar Kadıköy Akveren Makarna

İstediğiniz porsiyonda, dilediğiniz sosla hazırlanan makarnalar

Domatesliler, kepekliler, kıymalılar, tavuklular, acılılar, peynirliler ve mantarlılar… Akveren makarnada karşılaşabileceğiniz makarna içeriklerinden yalnızca birkaçı. Spagetti, penne, kelebek, burgu ve daha bir çok çeşit makarna ile hazırlanan seçenekler ise lezzeti dorukta yaşamak isteyenler için kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Makarna deyip geçemediğiniz, gerçekten iyi yapılmışını yediğinizde daha önceki yediklerinizi bir daha sorguladığınız, bir anda en sevdiğiniz yemek haline gelen yemekler burada baş role sahip oluyor. Zaten hali hazırda makarna tutkunu olanlar için ise adeta bir lezzet cenneti olan mekan, keyifli akşam yemeklerinin, hızlı atıştırmalıkların en çok tercih edilen adreslerinden birisi oluyor.

Alkolsüz Mekanlar Kadıköy Akveren Makarna

Geniş salata büfesi ile hamur işlerinizin yanına hafif seçenekler

Self-servis olarak hizmet veren bu mekanda, az porsiyon, tam porsiyon ya da 1.5 porsiyon olarak seçim yapmak mümkün. Fırında makarna ve lazanyanın da tadanlardan tam not aldığı işletmede rengarenk salata malzemeleri ile hazırlanan bir büfe de mevcut. Çeşit çeşit soslu makarnaların lezzetine eşlik etmek için birçok seçeneğin bulunduğu salata büfesi, bir hayli cazip gözüküyor. Keyifli bir yemeğin ardından iyi bir kapanış yapmayı sağlayan tatlılar da mekanda kendisine yer bulanlardan… Sütlaç, supangle, kadayıf tatlısı, bisküvili pasta, tiramisu ve çikolata volkanı menüde kendisine yer bulan tatlılardan. Favorilerden bir tanesinin magnolia olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Güzel bir makarna yemeği ardından ister çay-kahveyle isterse de taze sıkılmış meyve sularıyla birlikte yenen tatlılar da günü taçlandıran bir aktivite oluyor.

Kadıköy’de uzun yıllardır “öğrenci dostu” bir mekan olarak hizmet veren ve makarna tutkunlarının yüzünü güldüren, farklı sos ve eklerle zenginleştirilip her damağa hitap eden makarnalar burada hazırlanarak ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor. Bizlere ise bir akşam üstü uğrayıp çeşit çeşit makarnalardan bir tanesinin tadına bakmak düşüyor.

  • Akveren Makarna İletişim
  • Adres: Caferağa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, No:2/A, Kadıköy/İstanbul
  • Tel: (0216) 450 20 89

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *